Grupa Ambasadorów Solidarności składa się z uczestników Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich, Mistrzów Świata, bohaterów narodowych w swoich krajach, którzy tworzą niepowtarzalne partnerstwo, którego rola będzie promocja i rozwój dyscyplin jeździeckich zarządzanych przez FEI.

Ambasadorami programu FEI Solidarity zostali:

Charlotte Dujardin – 28 letnia brytyjska podwójna złota medalista olimpijski w Ujeżdżeniu
Laurentia Tan – 34 letnia dwukrotna, indywidualna brązowa medalista Paraolimpiady Pekin 2008, indywidualna brązowa i srebrna medalistka z Paraolimpiady Londyn 2012
Ingrid Klimke – 45 letnia, niemiecka trzykrotna olimpijka w dyscyplinie WKKW, złota medalistka drużynowo z IO Pekin 2008 w tej dyscyplinie
Jessica Springsteen - 22-letnia amerykańska zawodniczka skoków przez przeszkody, 161 w Longines FEI Ranking.
Maria Alvarez Ponton – 37 letnia hiszpańska zawodniczka startująca w dyscyplinie długodystansowych rajdów konnych, która w 2010 roku stała się pierwszym zawodnikiem, który  zdobył w swojej dyscyplinie tytuły podczas Mistrzostw Świata i Europy.
Tomas Eriksson – 51 letni powożący zaprzęgiem czterokonnym ze Szwecji, trzykrotny laureat nagrody Top FEI w kategorii powozenia zaprzęgami czterokonnymi.
Lior Raz - Izraelczyk, który rozpoczął starty w konkurencjach Reiningu w wieku 14 lat.
Bongani Mvumvu – 24 letni zawodnik woltyżerki z Południowej Afryki, który wygrał również w 2003 roku w Hagen (GER) zawody w dyscyplinie ujeżdżenia FEI World Dressage Challenge Final for Children.

 


     Powołanie grupy Ambasadorów Solidarności ma przyczynić się do podniesienia świadomości na temat programu FEI Solidarity poprzez uczestnictwo w wydarzeniach medialnych i jeździeckich inicjatywach rozwojowych na całym świecie.
Program FEI Solidarity został uruchomiony w 2011 roku i inspirowany modelem programu Solidarności Olimpijskiej. Jego przesłaniem jest podjęcie działań mających zapewnić możliwość  powstania następnej generacji sportowców w jeździectwie, jak również rozwoju wszystkich tych, którzy pracują w zawodach związanych z jeździectwem, tak aby tworzyć własne krajowe struktury służące rozwojowi sportu jeździeckiego i lokalnego rynku z nim związanego.


     Do tej pory w ramach programu FEI Solidarity obsłużono 18 projektów z funduszy oraz usług technicznych i doradczych. W ramach projektów zrealizowano między innymi : koń-wspomaga leczenie dla nastolatków poważnie upośledzonych w Republice Południowej Afryki, zajęcia sportowe dla chorych na stwardnienie rozsiane w Sardynii, szkolenia trenerów w celu poprawy rozwoju krajowego sportu, podkuwaczy i rymarzy w Kambodży. Kolejnych 15 inicjatyw otrzyma wsparcie z programu FEI Solidarity w 2013 roku.

     "Program FEI Solidarity to ekscytująca podróż w kierunku stworzenia bardziej sprawiedliwej  społeczności jeździeckiej oraz tworzenia nowych, ciekawych projektów, które będą rozwijać ten sport, który wszyscy kochamy i który jest prawdziwie uniwersalnym," powiedziała Prezydent FEI  JKW Księżniczka Haya.
"To pierwszy przypadek kiedy jeźdźcy ze wszystkich dyscyplin spotkali się w jednej sprawie, a kaliber naszych Ambasadorów Solidarności jest wyjątkowy, podkreślający prawdziwie globalny zasięg naszego programu rozwoju. Program FEI Solidarity zmienia życie, a to front niezwykłych ambasadorów jeździeckich pomoże nam zbudować i pielęgnować przyszłość sportu jeździeckiego, umożliwiając wiele więcej w zakresie rozwoju na całym świecie. Ambasadorowie Solidarność i wszyscy pracujący razem z nami w tej sprawie mamy wspólny cel: mocnym głosem sportu jeździeckiego zagwarantować jego przyszłość na całym świecie, a także stworzyć odpowiednie warunki do tworzenia przyszłych mistrzów" dodała JKW Księżniczka Haya.