W Zduchovicach konkurs CSIOCh wygrała dzisiaj Alicja Kosmol. W Hagen drugie miejsce w GPF zajęła Sandra Sysojeva z rekordowym dla siebie wynikiem, a konkurs Longines Ranking w Zielonej Górze wygrał Jarosław Skrzyczyński.

CSIO Jumping Nations Cup Youth, Zduchovice (CZE)

Konkursy w Zduchovicach rozpoczęły się dzisiaj od Polskiego zwycięstwa. W konkursie 120 cm CSIOCh najlepsza okazała się Alicja Kosmol startująca na klaczy rasy KWPN FEREUSA. Na podium ten konkurs ukończyła też Helena Gola, która w starcie na hanowerskiej klaczy CARBONARA MK była trzecia, a tuż za nią uplasowała się Iga Chojowska dosiadająca klaczy rasy SP GI-GI STAR. Bezbłędnie ten parkur pokonała jeszcze Lila Kulesza razem z wałachem SHERLOCK i zajęła 7 miejsce.

Alicja Kosmol i FEREUSA

W innym konkursie CSIOCh, również na poziomie 120 cm, czwarte miejsce wywalczyła Gaja Kazimierczak dosiadająca belgijskiej klaczy LET'S DREAM. Zaraz za nią uplasowała się też Helena Gola, która w tym konkursie dosiadała oldenburskiej klaczy DIGISPORT CODEINA. Bez punktów karnych z tego parkur zjechała także Hanna Pis na ogierze rasy SP REBELIANT (9 m.) i Alicja Kosmol na ogierze ELTON VON HARY Z (16 m.).

Z konkursem 135 cm CSIOJ najlepiej poradził sobie Jakub Hudzik, który na wałachu OUTLANDER miał jeden błąd w drugiej fazie i zajął 22 miejsce. Po jednym błędzie w obu fazach miała tu Ewa Kwiatkowska na wielkopolskiej klaczy GERANIA, a łącznie 12 pkt karnych miał Mikołaj Szurman w starcie na klaczy rasy KWPN HITCH

W sobotę rozegrano jeszcze dwa konkursy 140 cm i w obu wystartował Maximilian Parkitny. W tym w ramach CSIOY dosiadał ogiera CAVALIM Z i miał dwa błędy (5 m.), a w konkursie CSIU25 na ogierze rasy SP PASSIER P był bezbłędny i uplasował się na 6 miejscu.

Wyniki TUTAJ

Relacja TUTAJ

CDI4* Horses & Dreams meets Portugal, Hagen a.T.W (GER)

Sandra Sysojeva i oldenburska Maxima Bella wystartowały dzisiaj w konkursie Grand Prix Freestyle, dowolnym z muzyką. Para zaprezentowała bardzo dobry przejazd, a sędziowie ocenili ten występ na rekordowe dla tej pary 77,270%. Wynik zagwarantował drugie miejsce w konkursie, a zawodniczka musiała ustąpić tylko Sönke Rothenberger (GER), który na koniu Matchball OLD uzyskał blisko 81%.

Sandra Sysojeva i Maxima Bella

Podczas zawodów w Hagen rozgrywane są też kwalifikacje do prestiżowych turniejów Nürnberger Burg-Pokal oraz Louisdor-Preis. W konkursach dla młodszych koni, na poziomie Małej Rundy, o kwalifikacje walczyła Beata Stremler na hanowerskim wałachu Fürst Diamant 3. Parę oceniono na 70,243%, co dało 10 miejsce w konkursie. Na czworoboku prezentowała się też Aleksandra Szadkowska razem z wałachem Del Damasco. Ich przejazd oceniono na 66,634%.

CSI2* Zielona Góra (POL)

Najważniejszym punktem w sobotę był konkurs zwykły Big Tour 145 cm, zaliczany do Longines Ranking. Do startu zapisały się 73 pary. Najlepiej z tym parkurem poradził sobie Jarosław Skrzyczyński, który był szybszy od kolejnego zawodnika o ponad 2 sekundy. W konkursie triumfował na ogierze rasy KWPN INTURIDO. Na drugim miejscu uplasował się Matas Petraitis dosiadający westfalskiego ogiera CORNET'S CLOUD, a zaledwie 0,01 s wolniejszy od niego był Marek Wacławik. Ten zawodnik dosiadał swojego podstawowego konia, wałacha rasy SP KATHMANDAU

Konkursem na punkty i czas był też Music Masters o wysokości 135 cm. Przy bardzo dużej konkurencji (86 par) najszybszy okazał się Steffen Krehl (GER) dosiadający westfalskiej klaczy CHARLOTTE D. Na drugim miejscu ponownie uplasował się Matas Petraitis (LTU), tu w starcie na wałachu rasy KWPN LANDO, a trzecie miejsce zajęła Marta Piszczek razem z wałachem rasy SP AZUR

Konkurs finałowy dla koni 6/7-letnich zdominował Jarosław Skrzyczyński. Wygrał na holsztyńskim ogierze CASSCADOR, a na hanowerskim ogierze BALOUKATO był drugi. Podium zamknął Andrius Petrovas (LTU) startujący na wałachu BAZOOKA JOE. W finale dla młodszej grupy, 5-latków, najlepsza okazała się Weronika Kosińska startująca na ogierze PRINCE. Na drugim miejscu uplasowała się Kinga Stanczak-Szulc dosiadająca wałacha LAUVETIER ZR Z, a trzecie miejsce zajęła Aleksandra Ryt razem z oldenburskim ogierem GOLD A LA CARTE

W sobotę rozegrano też pierwszy finał w ramach CSI1*. W konkursie Small Tour 125 cm dzisiaj najlepszy okazał się Steffen Krehl (GER), tu startujący na holsztyńskim wałachu NAOKI 3. Na drugim miejscu uplasował się Martin Respondek, również z Niemiec, dosiadający klaczy ZAHRA Z. Trzecie miejsce zajęła najlepsza z polskich par, Wiktoria Zujewska razem z oldenburskim ogierem CASSILAS