Od piątku ruszyły pierwsze w tym roku Halowe Zawody Ogólnopolskie. W ten weekend możemy oglądać i dopingować zawodników w Lesznie na HZO-B1* oraz w Dąbrówce Małej na Halowych Zawodach Ogólnopolskich i Regionalnych. Dużą Rundę w Lesznie wygrał Hubert Polowczyk, a w Dąbrówce Małej Damian Ostręga.

HZO Leszno

22 pary zmierzyły się na parkurze Dużej Rundy z przeszkodami o wysokości 140 cm. Bezbłędnie parkur ukończyło 9 par, a najszybciej zrobił to Hubert Polowczyk startujący na ogierze rasy Zangersheide K' ERMITAGE PREMICES. Zawodnik ukończył parkur w 56,24 s. Na drugim miejscu podium, z czasem przejazdu 57,39 s, uplasował się Dawid Skiba, który startował na niemieckim wałachu TAMAGOTCHI. Zawodnik zajął także trzecie miejsce, tym razem dosiadając wałacha rasy KWPN KASPER. Ta para ukończyła przejazd w 57,65 s.

Na parkurze w konkursie Średniej Rundy ustawiono przeszkody mierzące 130 cm, które pokonało 48 par. 25 par ukończyło parkur z zerowym kontem, dlatego o zwycięstwie zadecydował czas ich przejazdów. Najszybciej parkur pokonał Filip Skrzyczyński jadący na holsztyńskim wałachu EXPENSIV THOUGHT. Para opuściła parkur po 56,32 s, czym zwyciężyła w dzisiejszym konkursie. Z czasem 57,37 s parkur ukończyła Małgorzata Koszucka, startująca na wałachu rasy SP WHOOPY BOY. Amazonka ze stratą niespełna sekundy wywalczyła drugie miejsce na podium. Zawodniczka zajęła także trzecie miejsce, tym razem dosiadając wałacha rasy Zangersheide LOVE PICOBELLO Z. Para ukończyła przejazd w 57,42 s.

Przeszkody o wysokości 120 cm stanęły na parkurze w finale Małej Rundy 2. 30 par na 51 startujących ukończyło przejazdy bezbłędnie. Konkurs wygrała Małgorzata Koszucka, która pokonała parkur drugiej fazy w czasie 26,78 s na klaczy rasy Zangersheide NONO Z. Drugi stopień podium, z czasem 28,09 s, zajął Grzegorz Psiuk dosiadający wielkopolskiego wałacha BESARIAN. W czasie 28,11 s, ze stratą zaledwie 0,02 s, parkur pokonała Emilia Skrzeczkowska dosiadająca klaczy rasy KWPN M BALU CAT ZR. Tym wynikiem amazonka zajęła ostatnie miejsce na podium.

30 par wystartowało w Małej Rundzie 1. Bez punktów karnych swoje przejazdy ukończyło 16 par. Pierwsze miejsce zdobyła Urszula Pogodzińska, która startowała na wielkopolskim wałachu IRYDION. Amazonka ukończyła parkur w 55,45 s. Jan Kanty Dąbrowski na wałachu rasy SP A-CWAŁ, z czasem 57,07 s, stanął na drugim miejscu podium. Ostatnie miejsce na podium zajęła Zuzanna Grygier, która startowała na klaczy rasy Zangersheide  BLOODYMERRIE VD KATTEVENNE Z. Para opuściła parkur po 58,02 s.

HZO Dąbrówka Mała

Przeszkody o wysokości 140 cm stanęły na parkurze Dużej Rundy. 6 par na 20 startujących zachowało zerowe konto. W konkursie zwyciężył Damian Ostręga pokonując parkur w 59,63 s na oldenburskim wałachu VALENCIA VOLO. Na drugim stopniu podium, z czasem 60,06 s, stanął Valdas Urbonas (LTU) dosiadający wałacha VEREDUS. Ostatnie miejsce wywalczyła Iga Biegalska, która startowała na klaczy rasy SP DORAVELLA. Amazonka ukończyła parkur w 60,28 s.

Na liście startowej w Średniej Rundzie zapisanych było 40 par, które pokonały przeszkody wysokie na 130 cm. Do drugiej fazy przejazdu awansowały 22 pary, z czego 17 ukończyło go bez punktów karnych. Najszybciej przejazd drugiej fazy, w 22,60 s, ukończyła Klara Grzęda startująca na hanowerskim wałachu SHINJUKU, czym zajęła pierwsze miejsce. Drugi stopień podium, ze stratą 0,13 s w drugiej fazie przejazdu (22,73 s), wywalczyła Paulina Tomaszewska dosiadająca wielkopolskiego wałacha startująca ASTERIX. Z czasem 23,57 s w drugiej fazie, na trzecim stopniu podium uplasował się Michał Mordzelewski, który startował na klaczy rasy SP MISTRESS.

W Małej Rundzie 48 par pokonało parkur, na którym ustawiono przeszkody mierzące 120 cm. Bezbłędnie swoje przejazdy ukończyło 21 par. Najszybszy był Artsion Piroh, który startował na holsztyńskim wałachu LIGHTNING 100. Para zwyciężyła w czasie 56,41s. Ze stratą niespełna jednej sekundy, na drugim stopniu podium stanął Valdas Urbonas (LTU). Zawodnik startujący na ogierze ORANGES D SON ukończył przejazd w 57,03 s. Trzecie miejsce, z czasem przejazdu 57,77 s, zajęła Malwina Urbańska dosiadająca klaczy rasy Zangersheide KANTATE HIPPICA.