Jedną z bardziej spektakularnych roszad na rodzimym, polskim firmamencie była w ostatnim okresie zmiana jeźdźca startującego na 10-letnim, gniadym ogierze Ares. Wszyscy doskonale pamiętamy wyhodowanego w Polsce gniadego potomka holsztyńskiego ogiera Cantanis z matki po wielkopolskim Araku,stanowiącago własność Henryka Erona, jak dosiadany przez Grzegorza Psiuka zadziwiał swoją zwrotnością i szybkością. Pamiętają wiele spektakularnych zwycięstw i startów tej pary w konkursach 140-150 cm. podczas międzynarodowych zawodów rozgrywanych w Polsce czy podczas Mistrzostw Polski w skokach, rozegranych w ośrodku Sielanka pod Warką w 2014 roku, kiedy para ta sięgnęła po srebrny medal. Podczas rozgrywanych w hali JKS Przybyszewo w Lesznie zawodów CSI3*-W/CSI1* mieliśmy okazję zobaczyć Aresa dosiadanego przez innego jeźdźca, Jarosława Skrzyczyńskiego. Lider Rankingu PZJ wystartował na nim w trzech konkursach. Zobaczcie jak wyglądał jego przejazd w Finale Srebrnej Rundy.

Na tych samych zawodach polska publiczność miała okazje zobaczyć jak startuje na nowym koniu członek Kadry Narodowej B w skokach przez przeszkody w kategorii seniorów, Dawid Kubiak. 9-letniego ogiera Quite Donaldson, potomka słynnego Quidam De Revel z matki po holsztyńskim reproduktorze Caletto III pamiętamy ze startów pod Łukaszm Appelem, który startował na nim od zajeżdżenia w wieku 4 lat do tegorocznych zawodów w czeskim Ołomuńcu. Dawid Kubiak udanie wystartował na koniu własności firmy Raptor, Doroty Ziemniewicz, podczas zwodów rozegranych w Tallinie, gdzie po bezbłędnym przejeździe w przebiegu podstawowym konkursu o wysokości 140-160 cm. i jednym błędzie w rozgrywce uplasował się na wysokim 6 miejscu. Para ta zanotowała dobre występy podczas zawodów rozegranych w Siauliai (Szawle) na Litwie. Zobaczcie ich przejazd podczas piatkowego konkursu Rundy Diamentowej (LR) podczas niedawno zakończonych w Lesznie zawodów CSI3*-W/CSI1*.

11-letni wałach rasy hanowerskiej Negro urodził się w Polsce, w Stadninie Koni Kunowo. Do niedawna ten, jak przystało do nazwy, kary koń, potomek hanowerskiego reproduktora Now Or Never M z matki po innym hanowerskim ogierze, Graf Granus i własności Marty Roszkiewicz - Heizer był podstawowy koniem w stawce polskiego zawodnika, Sławomira Uchwata. Para ta przez kilka lat udanie startowała w wysokich konkursach na hipodromach Polski i Europy. Ma też na swoim koncie udane występy w barwach drużyny polskiej podczas konkursów Pucharu Narodów w 2012 roku (Budapeszt i Moskwa, gdzie polska drużyna wygrała konkurs PN).
Negro nie będzie jednak dalej startował na zawodach rozgrywanych w Europie bowiem punkt docelowy jego podróży leży za Oceanem Atlantyckim, w USA.

Nie zobaczymy też startującej w barwach Polski, wyhodowanej przez Katarzynę Milczarek 12-letniej klaczy Stella Pack Ganda, która startując pod swoją właścicielką Anną Łukasik, dwukrotnie sięgała po tytuł Mistrza Polski w ujeżdżeniu w kategorii seniorów w roku 2014 i 2015. Córka ogiera Celtik z matki po hanowerskim reproduktorze Glückspilz bardzo dobrze prezentowała się na czworobokach nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie. Para Anna Łukasiki Stella Pack Ganda mają za sobą dobre występy w Gratz czy podczas WEG Normandia 2014 czy podczas tegorocznych Mistrzostw Europy rozegranych w Aachen. Nowym jej jeźdźcem jest teraz finalista Pucharu Świata z roku 2014 i uczestnik Mistrzostw Świata w 2014 roku, koreański zawodnik konkurencji ujeżdżenia, Dongseon Kim. Stella Pack Ganda nie będzie jednak musiała odbywać długiej i męczącej z pewnością podróży do dalekiej Korei. 26-letni Koreańczyk mieszka i trenuje w Niemczech. Jego trenerem jest Hubertus Schmidt. Zobaczcie jak na zawodach w Bobrowym Stawie para Stella Pack Ganda i Anna Łukasik sięgały po pierwszy, złoty medal Mistrzostw Polski.