Konkurs Grand Prix zaliczany do klasyfikacji HPP odbedzie się w niedziele o godzinie 14.oo. Przed nim o punkty do HPP rywalizować będą juniorzy i młodzi jeźdźcy.
   Warto zwrócić uwagę, że w tym sezonie HPP będzie jeszcze bardziej przyjazny dla amatorów. Stworzone zostały dwie kategorie OPEN i BCC.
Kategoria OPEN, skierowana jest do, tych którzy mają większe ambicje. Rozgrywana będzie w ramach konkursów Małej Rundy Zawodów Ogólnopolskich (130 cm, finał 135 cm). Tu najlepsi amatorzy będą mogli zmierzyć się z zawodowcami, ale w rankingu klasyfikowani będą tylko Ci zawodnicy, którzy w danym sezonie nie startują w żadnej z czterech pozostałych kategorii tj. Seniorów, MJ, juniorów i BCC. W kategorii tej już zapowiedzieli udział zeszłoroczni medaliści HPP BCC. Liczymy, że dołączą do nich inni. Na pewno dojdzie do wspaniałej rywalizacji i wielu sportowych emocji, które śledzić będą kibice przed lub po konkursie Grand Prix zaliczanym do HPP seniorów.

   Z kolei zeszłoroczne BCC - w tym roku rozgrywane będzie na niższych parkurach o wysokości 105 cm. Te rozgrywki mają być dostępne dla szerszej rzeszy jeźdźców, którzy ukończyli 30 lat i deklarują 100% amatorstwo. Zakładamy następujący program zawodów dla BCC. W piątek wieczorem po zakończeniu konkursów Zawodów Ogólnopolskich odbędzie się konkurs wstępny (zwykły bądź dwufazowy). W sobotę w godzinach popołudniowych (przed konkursem dużej rundy) rozgrywany będzie główny konkurs zaliczany do klasyfikacji HPP BCC – jako konkurs z rozgrywką. Tu gwarantujemy, że zawodnicy będą się mogli zmierzyć z prawdziwym parkurem Grand Prix (oczywiście niższym – 105) cm i powalczyć jak zawodowcy o punkty do Pucharu Polski. Liczymy, że wszyscy obecni na zawodach kibice i członkowie ekip będą dzielnie dopingować amatorów, tworząc atmosferę godną najlepszej jeździeckiej publiczności. W niedzielę rano ci z amatorów, którzy będą mieć jeszcze siłę będą mogli wystartować w konkursie pożegnania (też 105 cm).

Zapraszamy na start i życzymy sukcesów