Kwarantanna w jeździectwie nie musi dzisiaj oznaczać wycofania się z aktywności. Jak to zrobić? Zobaczcie jak poradzili sobie z tą kwestią w Baborówku.

 

Ośrodek Jeździecki Pałac Baborówko to miejsce doskonale znane miłośnikom sportów konnych na całym świecie. To właśnie tutaj rozgrywane są wspaniałe imprezy w konkurencji WKKW takie jak Festiwal Jeździecki Baborówko czy jesienne, międzynarodowe zawody połączone z aukcją uzdolnionych, młodych koni Baborówko Horse Sale Show.

 

Warto też pamiętać, że to właśnie w Baborówku, podczas ubiegłorocznej edycji Festiwalu Jeździeckiego reprezentacja Polski w WKKW po 16 latach nieobecności na IO wywalczyła awans do Tokio 2020. Polski zespół prowadzony przez trenera Marcina Konarskiego wystartował w składzie: Joanna Pawlak i Fantastic Frieda, Mariusz Kleniuk i Winona, Paweł Spisak i Banderas, oraz Paweł Warszawski i Aristo A-Z.

 

Z uwagi na przełożenie Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 na rok przyszły oraz z uwagi na ograniczenia wynikające z ogłoszenia w Polsce stanu epidemiologicznego, treningi koni i jeźdźców nie mogą się odbywać w Baborówku, w swoim normalnym rytmie. To zrozumiałe. Jednak gdyby ktoś pomyślał, że jego gospodarze poddali się nawet małemu „letargowi” to popełniłby duży błąd. Drzemiąca we właścicielach Ośrodka Jeździeckiego Pałac Baborówko energia nie pozwala na takie rozwiązania. Cała rodzina Święcickich nie mogąc pracować w normalnym rytmie nad budowaniem wysokiej formy swoich zawodników, czy przy organizacji kolejnej edycji Festiwalu Jeździeckiego, modyfikuje i rozwija swój ośrodek.

 

Prace modernizacyjne rozpoczęliśmy jeszcze w ubiegłym roku. Teraz, korzystając ze zwolnienia normalnego rytmu treningowego, kontynuujemy modernizację naszego ośrodka. Skończyliśmy teraz modernizację dwóch placów. Plac konkursowy ma powierzchnię około 7 000 metrów kwadratowych, a rozprężalnia ma powierzchnię 2 100 metrów kwadratowych.

Obydwa place mają profesjonalne podłoże kwarcowe z automatycznym systemem podsiąkowym. Pozwoli to nam na prowadzenie zawodów niezależnie od kaprysów aury - powiedział nam Henryk Święcicki jr.

 

W ramach tego projektu, współfinansowanego z budżetu Ministerstwa Sportu, wybudowaliśmy także nową przeszkodę wodną o powierzchni ok. 1 000 metrów kwadratowych oraz hipodrom trawiasty o powierzchni około 10 000 metrów kwadratowych z system drenażowym i nawadniającym. Mamy nadzieję, że zawodnicy i kibice będą mogli skorzystać ze zmodernizowanej infrastruktury naszego ośrodka podczas wrześniowych zawodów Baborówko Horse Sale Show - dodał Henryk Święcicki jr.

 

Warto zaznaczyć, że wszelkie prace wykonywane są z rygorystycznym zachowaniem bardzo wysokich standardów bezpieczeństwa wszystkich zaangażowanych w proces modernizacji ośrodka jeździeckiego Pałac Baborówko.

 

Po zakończeniu prac, ośrodek ten będzie otwarty na organizację zawodów nie tylko w swojej koronnej konkurencji WKKW, ale również dla uczestników zawodów w skokach przez przeszkody.

 

Jak zdradził nam jeszcze Henryk Święcicki jr.:

 

Po zakończeniu wszystkich prac i modernizacji będziemy mogli zaproponować zawodnikom WKKW i skoków przez przeszkody jednoczesną rywalizację na dwóch, doskonale przygotowanych do tego placach. Nasze ambicje i marzenia jednak na tym się nie kończą. Dwa duże place z doskonałym i równym podłożem trawiastym oraz kwarcowym otwierają drogę do kolejnych marzeń. Na przykład o tym, żeby na naszym terenie rozegrać zawody w powożeniu (konkurs zręczności) na tym trawiastym placu z pewnością byłaby wspaniałym widokiem. Czworobok dla powozów zmieści się też na placu kwarcowym. Będą więc możliwości, a jak one są, to i o marzenia i ich realizację łatwiej.

 

Wypada więc nie tylko cieszyć się z faktu, że Ośrodek Jeździecki Pałac Baborówko tak pięknie się rozwija, ale również życzyć jego gospodarzom, by doścignęli swoje marzenia.