Do zakończenia tegorocznej edycji Ligi Mazowsza pozostały do rozegrania zawody w KJ Huzar w sobotę 04.10 i dwudniowy finał w Kuźni Nowowiejskiej w dniach 11-12.10, czyli jeszcze tylko trzy edycje na których można zdobywać punkty.

Na „liczniku” Ligi łącznie 307 sklasyfikowanych zawodników – 250 z 53 klubów i 57 bez przynależności klubowej zarejestrowanych w Warszawsko-Mazowieckim Związku Jeździeckim.

Aktualna sytuacja w rankingach…

W klasie Kuce zwycięstwo praktycznie zapewniła sobie Ada Kowalska z KJ Stajnia Eko-Farm Milanówek na Gargamelu GB. Ada w Wilanowie zdobyła 8 pkt i ma już łącznie 162 pkt. Jeśli wystartuje w finale w Kuźni doda do swojego konta 40 pkt. bonusowych i nikt Jej już nie dogoni!
Kasia Sasinowska z KJ Hippica Słupno do Wilanowa, pomimo zgłoszenia, nie dojechała i pozostaje ze 135 pkt. + szansą na bonus 20 pkt. na drugim miejscu.
Na trzecim miejscu umocniła się Katarzyna Trojańczyk z LKJ Kuclandia Książenice, która w Wilanowie wygrała po raz drugi w cyklu i ma na koncie 106 pkt.

W klasie LL Ada na Gargamelu GB  w Wilanowie była piąta, zdobyła kolejne punkty i jest o krok od wygranej w całym cyklu. Zapracowała sobie na to regularnością startów. Ma 85 pkt. i szanse na podwójny bonus 40 pkt. jeśli pojedzie w finale. Wówczas druga w tej chwili Klaudia Czarnecka na Zipfangerze (60 pkt. + szansa na bonus 20 pkt.) nawet przy wygranych ostatnich trzech edycjach nie zdoła jej dogonić…

W klasie L zmiana lidera i bardzo ciekawa sytuacja. Prowadzenie objął Kordian Czarnecki na Gruce – 49 pkt. z szansą na bonus. Na zawody w Wilanowie nie dojechała dotychczasowa liderka Marta Hejger z KJ Aldragho Piaseczno i pozostaje na jej koncie 48 pkt. Ale ponieważ startowała w cyklu Ligi na dwóch koniach – Diademie i Etnie - bonus jej nie przysługuje i będzie jej trudno odzyskać pierwsze miejsce.
Na ewentualny bonus natomiast „zapracowała” już trzecia w klasyfikacji Klaudia Czarnecka na Zipfangerze. Dotychczas ma 35 pkt. i może jeszcze powalczyć o lepsze miejsce.

W klasie P „maksa”, czyli 12+1 pkt. doliczył do swojego konta Norbert Maciejak z KJ Hippica Polonia Słupno na Nelicie. Łącznie ma 86 pkt. + ew. bonus 20 pkt. Do prowadzącej Olgi Grabowskiej z KU AZS Uniwersytet Warszawski, która do tej pory uzbierała 112 pkt. już niedaleko… Końcówka może być ciekawa…

W klasach N i C bez zmian w czołówce klasyfikacji.

W klasyfikacji klubowej nikt już chyba nie jest w stanie odebrać pierwszeństwa KJ Hippica Polonia Słupno, którego 8 reprezentantów do tej pory zgromadziło – 561 pkt.
Na drugim dość pewnym miejscu jest KJ Galop Kozienice – 354 pkt. Dalej jest bardzo ciasno – kolejne trzy klubu dzieli różnica 8 pkt. i każde zawody mogą zmienić kolejność…

Za dwa tygodnie zapraszam do KJ Huzar Józefów…     
L.D.