W roku 1989 odbył test w Zakładzie Treningowym w Adelheidsdorfie, gdzie spisał się przeciętnie. Na 66 ogierów Lancer drugi z indeksem 107,85 zajął 25 miejsce (jezdność 104,50, skoki 117,25). Rok później, jako ogier związkowy zaczął karierę hodowlaną. Najpierw na stacjach krycia w Marne i Kattrepel, a następnie został wypożyczony do Nadrenii, dalej na dwa lata do Hiszpanii, ponownie powrócił na krótko do Niemiec i w roku 2008 udostępniono go hodowcom w Luxemburgu. Ostatnia „przeprowadzka” miała miejsce w listopadzie 2012. Lancer II znalazł swój nowy dom w Turyngii, u pana Guntera Hoffmanna.

   Mimo braku kariery sportowej, Lancer II dał się poznać jako wybitny reproduktor. Poza Związkiem Holsztyńskim został dopuszczony do krycia także w Nadrenii i Westfalii. Dziś uważany jest za jednego z najlepszych synów legendarnego Landgrafa I. Jego potomstwo odznacza się ogromną ambicją i dużymi możliwościami skokowymi. Zostawił po sobie 30 uznany synów i w tym m.in. zwycięzce körungu 2005 Lamont (Lancer II – Painters Row XX – Capitol I), zwycięzce Zakładu Treningowego Lancaster H (Lancer II – Johanniter – Patron), bundeschempiona w kat. koni 5-letnich: Lazio (Lancer II – Cor de la Bryere – Silvester), którego dosiada obecnie Michel Robert. Lancer II może poszczycić się także liczbą 374 córek, które są wpisane do ksiąg hodowlanych, a w tym 58 jest dodatkowo odznaczonych premią państwową.
Jego potomkowie sprawują się świetnie w sporcie. W Niemieckim Związku Jeździeckim jest obecnie zarejestrowanych 876 jego potomków.

   W Polsce potomkami Lancera II są m.in. Nice Boy, Larron, czy odnosząca sukcesy m.in. pod Grzegorzem Kubiakiem Love Parade. Bardzo ciekawie zapowiada się także kariera ogiera La Calidada, należącego do stajni państwa Wechtów, który to w roku 2011 ukończył 30-sto dniowy test w Zakładzie Treningowym w Schlieckau, gdzie za skoki luzem dostał ocenę 10.0 i końcowy indeks skokowy 135.

Na zdjęciu Love Parade pod Stanisławem Przedpełskim