Wyhodowany w Polsce ogier Kros zwyciężył w Czempionacie Koni Trakeńskich w Hanowerze, uzyskując idealny wynik 10 pkt.

 

To co ten obecnie 6-letni koń zaprezentował podczas próby terenowej, zachwyciło wszystkich sędziów.

 

To nie był pierwszorzędny przejazd. To był przejazd doskonały i nie mógł być lepszy. – taki komentarz usłyszał właściciel i jeździec ogiera Kros, Jens Hoffrogge.

 

O trakeńskim Krosie pisaliśmy już kilkukrotnie. Ostatnio w styczniu tego roku, po tym jak Związek Hanowerski zatwierdził go do hodowli (TUTAJ). Wcześniej Kros otrzymał „zielone światło” od trzech innych ksiąg – westfalskiej, trakeńskiej i oldenburskiej. Hodowcą Krosa jest Marek Przeczewski, właściciel Stadniny Koni Trakeńskich Różnowo.

 

Jens Hoffrogge ma duże nadzieje co do dalszej kariery Krosa.

 

 

W ostatnich miesiącach Kros spisuje się doskonale. Prawie we wszystkich konkursach otrzymywał oceny 9 pkt. i więcej. I to pomimo, że jest także używany jako reproduktor, co kosztuje go też dużo wysiłku i koncentracji. I muszę powiedzieć, że jego nasienie jest najwyższej jakości i wszystkie klacze pokryte nim do tej pory są źrebne. Moim zdaniem to najlepszy koń jakiego miałem w swojej stajni. W najbliższym czasie Kros zadebiutuje na międzynarodowych zawodach. – powiedział nam Jens Hoffrogge.

 

Kros nie jest jedynym wyhodowanym w Polsce koniem, na którym ten zawodnik odnosił sukcesy w Czempionacie Koni Trakeńskich. W 2016 roku odniósł zwycięstwo na 5-letnim wówczas ogierze Adorator, którego hodowcą jest Krzysztof Wojsiat (TUTAJ).

 


Na drugim miejscu w tegorocznym czempionacie 6-latków uplasował się ogier Sweetwaters Ziethen. Ten wyhodowany w Niemczech koń jest synem ogiera Abendtanz a jego matką jest pochodząca Se Stadniny Koni w Walewicach klacz Zaria (Campetot – Zula po Pick Wick). Sweetwaters Ziethen, którego dosiadała Sophie Leube uzyskał ocenę 9,2 pkt.


Wyniki: TUTAJ


Fot: Trakehner Verband/ Stephan Bischoff