Kolejny niemiecki związek hodowlany docenił wartość wyhodowanego w Polsce trakeńskiego ogiera Kros.

 

O tym utalentowanym koniu pisaliśmy już kilkukrotnie na naszych łamach. Ale dla przypomnienia - Kros urodził się w 2013 roku w stajni Marka Przeczewskiego (Stadnina Koni Trakeńskich Różnowo). Jego ojcem jest Ajbek, a matką Korsarka po Sword xx. W 2016 roku został on uznany przez związek westfalski (TUTAJ) oraz trakeński, a następnie uzyskał również aprobatę związku oldenburskiego. Jesienią 2016 roku zwyciężył on w próbie dzielności w Bielicach.

 

Dwa dni temu przed komisją w Verden zaprezentowały się 4 ogiery i 3 z nich zostały ocenione pozytywnie. W tej grupie znalazł się właśnie Kros, który tym samym będzie mógł być używany w hodowli koni hanowerskich.

 

 

W 2017 roku Kros znalazł się w stawce reproduktorów oferowanych przez Stado Ogierów w Warendorfie. W tym samym roku z powodzeniem startował w konkursach skoków oraz WKKW pod swoim właścicielem Jensem Hoffrogge. Jako 5-latek Kros wielokrotnie zwyciężał w konkursach dla młodych koni w obu dyscyplinach. W tym sezonie Jens Hoffrogge planuje rozpocząć na nim starty w zawodach międzynarodowych.

 

W tym roku jego nasienie oferowane będzie przez nowo powstałą stację ogierów Hengststation Hoffrogge mieszczącą się w Dorsten/GER. Jest ona prowadzona przez Jensa Hoffrogge oraz jego partnerkę, Beatrice Buchwald, która odnosi sukcesy w ujeżdżeniu.

 

Zdjęcie dzięki uprzejmości Hengststation Hoffrogge