Jedenaście koni pobiegnie w gonitwie dla starszych folblutów. Stawka jest wyrównana i trudno wskazać faworyta. Może przebudzi się Incognito, półbrat trójkoronowanego Intensa; poprzedni start wprawdzie mu nie wyszedł, ale w minionym sezonie kilkakrotnie z powodzeniem rywalizował z najlepszymi trzylatkami, sięgając po drugie miejsce w klasycznej Nagrodzie Rulera.

Wśród trzylatków, które pobiegną na dystansie 1600 m dobrze na Partynicach radzi sobie Dance With Molly, ostatnio była już druga. Ze Służewca przyjeżdża powalczyć o swoje pierwsze zwycięstwo Ame Sublime, która w poprzednich startach trzykrotnie zajmowała drugie miejsce.

Na dłuższym dystansie (2200 m) spotka się kilka obiecujących koni, w tym gronie zwyciężczyni sprzed trzech tygodni Indira, a także nieznacznie wówczas przez nią pokonany Nebo. Zapisany do Derby Fortel Zagłoby spróbował w Dreźnie sił z niemieckimi kandydatami do Błękitnej Wstęgi, a Jam Romana spotkała się z czołówką trzyletnich klaczy w Nagrodzie Wiosennej na Służewcu.

Po raz drugi w tym sezonie na tor wyjdą trzyletnie konie arabskie. O zwycięstwo spróbuje powalczyć trudny w prowadzeniu Pontarion, jeśli jeździec zdoła go opanować. Poprawienia wyniku z debiutu można spodziewać się po świetnym rodowodowo Omanie, któremu jednak trochę brakuje warunków fizycznych. Zirgina już w debiucie pokazała, że potrafi wykorzystać odziedziczone po znakomitych przodkach wyścigowe geny. Z uczestników gonitwy eksterierowej najlepiej w swoim pierwszym starcie wypadła Wyżlica.

Dzień Dziecka i Dzień Wolności

Poza emocjami sportowymi na widzów czekają również atrakcje towarzyszące. Z okazji Dnia Dziecka najmłodsi będą mogli bezpłatnie skorzystać z przejażdżek na kucach, a także zrobić sobie zdjęcie w foto-budce czy spróbować swoich sił na kowbojskim symulatorze VR.

Przypadający w pierwszą niedzielę czerwca dzień wyścigowy to również okazja do świętowania Dnia Wolności. Dla symbolicznego upamiętnienia sukcesu pierwszych wolnych wyborów, na wrocławskim torze pojawi się wielkoformatowy portret Tadeusza Mazowieckiego, jednego z ojców polskiej demokracji po 1989 roku.