Nasienie doskonałych ogierów ze stacji Paula Schockemöhle będzie wkrótce dostępne w ofercie Cichoń Stallions.

 

Mateusz Cichoń ciągle szuka nowych możliwości rozwoju – nie tylko w kwestiach sportowych, ale też i hodowlanych. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że co roku oferta prowadzonej przez niego stacji ogierów pojawiają się nowe reproduktory. Do tej pory tylko o rodowodach ujeżdżeniowych, ale już wkrótce zainteresowani hodowcy będą mogli wybierać także z szerokiej oferty skokowych „partnerów’ dla swoich klaczy. Jest to możliwe dzięki współpracy ze stacją Helgstrand Dressage, która od tego roku kooperuje z Paulem Schockemöhle.

 

Od tego roku, dzięki fuzji stacji ogierów naszego partnera Helgstrand Dressage z Deckstation Schockemohle i wystawieniu przez te dwie stacje wspólnej oferty ogierów, uzyskaliśmy dostęp do kolejnych fantastycznych reproduktorów ujeżdżeniowych z katalogu Paula Schockemohle, takich jak Sezuan, Totilas, Sir Donnerhall czy Vitalis. W ostatnich dniach otrzymaliśmy oficjalną zgodę na pośrednictwo w sprzedaży nasienia także ogierów skokowych z oferty Schockemohle. Będzie to dużym ułatwieniem dla polskich hodowców, zarówno pod względem organizacyjnym, gdyż załatwimy za nich wszystkie formalności i pokierujemy całym procesem aż do momentu dostarczenia nasienia do klaczy, ale także finansowym - gwarantujemy hodowcom możliwość rozliczenia po sezonie, bez konieczności płatności „z góry” jak miało to miejsce dotychczas. Hodowcy będą też mieli możliwość przywiezienia klaczy do Cichoń Dressage, gdzie nasz lekarz dokona inseminacji. Mamy nadzieję, że jest to pierwszy krok w kierunku poszerzenia oferty Cichoń Stallions również o wysokiej klasy ogiery skokowe, które będą w przyszłości stacjonować w Polsce. – powiedział nam Mateusz Cichoń.

 

Obok wspomnianych już wyżej gwiazd czworoboków, hodowcy będą mieli dostęp do takich ogierów skokowych jak: All Star, który odnosił duże sukcesy pod Denisem Lynchem (TUTAJ), Balou du Rouet – ojca m.in. wspaniałej klaczy Bianca dosiadanej przez Steve’a Guerdat’a, Big Star – złotego medalisty z Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, Diarado, Kannan czy Stakkatol, który jest ojcem m.in. Stalando i Stakkatana dosiadanych obecnie przez Andrzeja Opłatka.

 

Szczegółowa oferta dotyczących ogierów ze stacji Schockemöhle już wkrótce pojawi się na stronie Cichoń Stallions.