W sobotę pierwsze medale zawisły na szyjach zawodników kategorii Młodych Jeźdźców. Tu walka w decydującym finale przyniosła wiele emocji, a co za tym idzie błędów i zmian w klasyfikacji. Przed drugim nawrotem na prowadzenie wysunęła się Natalia Kubik startująca na oldenburskiej klaczy ZINE BLUE. Tej parze udało się utrzymać emocje na wodzy i to właśnie one sięgnęły po złoty medal HMP w kategorii Młodych Jeźdźców. Wynik z jakim ukończyły mistrzostwa to 3,18 pkt. Na miejscu drugim uplasowała się Eliza Zawadzka, dotychczasowa liderka, startująca na hanowerskim wałachu QUAIDO. Do tej pary trafił medal srebrny, a mistrzostwa ukończyli z wynikiem 4 pkt karne. Na trzecim stopniu podium, z brązowym medalem, stanęła Laura Kłapińska dosiadająca oldenburskiego wałacha ZIRADO (8,47 pkt karnego).