Było nam niezwykle  miło gościć przybyłych zawodników i gości, którzy przyjechali do Warki z całej Polski. Każdego dnia zawodów zostało rozegranych  sześć konkursów, od  towarzyskich, przez wszystkie klasy, do poziomu C ( 1,30).

S1

• W konkursie towarzyskim ( 80 cm, z trafieniem w normę czasu ) czołowe miejsca  zajęły zawodniczki KJ Galop Kozienice: Malwina Zdrzalik na Arie oraz Joanna Szczygielska na Lamborgini ( 2 i 1 miejsce) oraz niezrzeszona Magdalena Domagała na Greyhoundzie. Trzecie miejsce, zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, zajęła Karolina Kalinowska na klaczy Czarna Hańcza.

LL

• W konkursie klasy LL (90 cm, dokładności ), pierwszego dnia  wystartowało 20  par i dziewięć amazonek zaliczyło bezbłędne przejazdy.  W niedzielę, w tym konkursie zobaczyliśmy 14 przejazdów, z czego sześć na czysto. A oto trzy pary, które bezbłędnie pokonały parkur w sobotę i w niedzielę:  Aleksandra Bierzgalska z Enigmą, Maria Suskiewicz z Happy Boyem oraz Katarzyna Trojańczyk na klaczce-kucu Cinder Baynet.

L

• Konkurs klasy L ( 100 cm, dokładności z natychmiastową rozgrywką) zgromadził na starcie 30 zawodników. Pierwsza dziesiątka pokonała pierwszą fazę konkursu  na czysto, a tylko pierwsza trójka przez obie fazy pozostała z czystym kontem.  W sobotę  zwycięski puchar otrzymała Magdalena Ziajkowska na koniu Gedeon z KJ Vena Sport z Legionowa. Za nią uplasowali się : Marcin Murdzia i Conca oraz Agnieszka Uljanowska i Bunt. A w niedzielę zaszczyt poprowadzenia rundy honorowej przypadł  Katarzynie Trojańczyk na wspomianej wcześniej Cinder Baynet. Tuż za tą parą znaleźli się: Karolina Olesińska na Artku i Marcin Murdzia na Figo L. W niedzielę osiem par pokonało także rozgrywkę bezbłędnie.

P

• W najliczniej obsadzonym z konkursów ( 110 cm, w sobotę: dwufazowy, w niedzielę zwykły) zobaczyliśmy  przejazdy 40 par.  Najlepsze wyniki uzyskali : pierwsze miejsce w sobotę i czwarte w niedzielę: Tomasz Mielcarek na koniu Aberdeen M. W sobotę, puchar za zajęcie drugiego miejsca powędrował w ręce gospodarzy ( KJ Sielanka)  za sprawę Sebastiana Mołgi na koniu Montecristo, a  trzecie miejsce zajęła Zuzanna Płatos na koniu Bingo z KJ Galop Kozienice. Najszybsza w drugie fazie, ale przypłaciła to jednym błędem, była  Magdalena Ziajkowska na Gedeonie  i zajęła finalnie 7 miejsce.  W niedzielę ponownie pierwsze miejsce zajął Tomasz Mielcarek z JKS Sokóle, tym razem na Leptonie. Drugie miejsca zajęła Karolina Olesińska na Racamorcusie ( a piąte na Artku), a trzecie Anna Więcek na Axel Rose.

N

• W sobotę, w dwufazowym konkursie klasy N (1, 20) wystartowało 38 par. Niezwykle  cieszy styl i forma zwycięskich, młodych par tego konkursu : Agaty Mizgier na klaczy Lalija z Abarii Iwno  i Arkadiusza Fimmela z Agro-Handlu Śrem na koniu hodowli jego taty, Marka Fimmela, Levis F. Trzecie miejsce w tym konkursie zajął Lepton pod Tomaszem Mielcarkiem. Następnego dnia w konkursie 1,20 z jokerem ta para zajęła drugą lokatę. Przed nimi uplasowała się para: Karolina Olesińska i Racamorcus. Trzecie miejsce zajęła Ewa Mazurowska z KJ Vertus na Lucjano. Bardzo udany powrót do sportu po ponad półrocznej przerwie spowodowanej poważną kontuzją ma za sobą Aleksandra Dąbkowska na Egoiście ( czwarte miejsce w sobotę i siódme w niedzielę).

C

• W konkursie klasy C ( 130 cm, zwykły) pierwszego dnia zawodów zobaczyliśmy osiemnaście par, a w niedzielę trzynaście.  Po zwycięstwie w sobotę i przyjemności poprowadzenia rundy honorowej, nie pozwoliła sobie tego odebrać i w niedzielę Ewa Mazurowska , startująca w barwach KJ Vertus na koniu Pablo. W sobotę tuż za nią uplasowała się Iga Wróblewska na koniu Chopin 73, a za nimi Lalija pod utalentowaną Agatą Mizgier. Tuż za podium, z bezbłędnymi przejazdami uplasowali się Trefl pod  Tomaszem Mielcarkiem oraz Egoist pod Aleksandrą Dąbkowską. W niedzielę puchar za drugie miejsce odebrał Tomasz Chentkowski  z KJ Welt Opypy za start na koniu D’Cin Cin, a za trzecie Aleksandra Dąbkowska na Egoiście. Czwarte miejsce z lepszym czasem od pierwszej trójki , ale z jedną zrzutką, zajęła Lalija pod Agatą Mizgier.