Od najbliższej soboty 6 czerwca 2020 roku organizatorzy znowu będą mogli organizować zawody jeździeckie, a jeźdźcy w nich startować. Jak to jednak zrobić?

 

Ogólne wymagania i fakt, że na razie jeszcze trybuny będą „świecić pustkami” wynikają z opublikowanego Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii opublikowane w Dzienniku Ustaw RP z dnia 29 maja 2020 roku pod pozycją 964.

 

Więcej szczegółów na temat tego co i jak ma zrobić organizator oraz tego jak mają się zachować uczestnicy zawodów jeździeckich w nowym otwarciu sezonu 2020 roku znaleźć można w uchwalonym dzisiaj przez Zarząd PZJ dokumencie "Wytyczne w Sprawie Warunków Organizacji Zawodów Jeździeckich w Polsce, w Związku z Covid-19".

 

Dokument ten można pobrać z dołączonego do tej informacji linku.

 

Szanowni Państwo, załączony dokument zatytułowany jest "WYTYCZNE W SPRAWIE WARUNKÓW ORGANIZACJI ZAWODÓW JEŹDZIECKICH W POLSCE W ZWIĄZKU Z COVID-19". Jest to więc sugestia jak organizatorzy zawodów powinni postępować, a nie nakaz takiego postępowania. Brzegowe warunki działania okreslone zostały w dokumencie Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii opublikowane w Dzienniku Ustaw RP z dnia 29 maja 2020 roku pod pozycją 964.