W ramach limitu przyznanego PZHK przez WBFSH do MŚMK w trzech olimpijskich dyscyplinach jeździeckich, zgłaszane będą konie z polskimi paszportami, wpisane do ksiąg koni ras: małopolskiej, wielkopolskiej, polski koń sportowy oraz pełnej krwi angielskiej, czystej krwi arabskiej. Podstawą kwalifikacji są wyniki osiągnięte na określonych zawodach rangi krajowej lub wyższej w Polsce, lub zagranicą. Młode konie mogą kwalifikować się do MŚMK także poza granicami kraju na zawodach o podobnym stopniu trudności i wymagań jak polskie kwalifikacje do MŚMK.

 

W przypadku niewystarczającej liczby koni z polskimi paszportami z ww. polskich ksiąg, Komisja Koordynacyjna (KK) w porozumieniu z Komisjami PZJ może podjąć decyzję o zgłoszeniu koni (klacze, ogiery lub wałachy z paszportami zagr.), z innych ksiąg stadnych, zgodnych z programami hodowlanymi polskich ksiąg koni półkrwi. W powyższym przypadku wybór takich koni powinien być zatwierdzony przez związek hodowlany, który wydał paszport danemu koniowi, pod warunkiem, że wymaga tego organizator MŚMK. 


 

Składy polskich reprezentacji na MŚMK są każdorazowo zatwierdzane przez Komisję Koordynacyjną PZJ/PZHK, w porozumieniu z Komisjami poszczególnych dyscyplin PZJ. 
 

Komisja Koordynacyjna wyznacza zawody, w ramach których rozgrywane będą konkursy kwalifikacyjne do MŚMK. MŚMK są rozgrywane jako zawody międzynarodowe i konie te muszą legitymować się paszportem FEI. 
 

Koniom, które uczestniczyły w kwalifikacjach do MŚMK i uzyskały minimum kwalifikacyjne, wynik ten zalicza się jako kwalifikacyjny do MPMK.
 

Osiągnięcie minimum kwalifikacyjnego nie oznacza automatycznej kwalifikacji do MŚMK. 


 

Start w Mistrzostwach Świata Młodych Koni oraz Sires of the World w skokach przez przeszkody 2024

Tegoroczne kwalifikacje do skokowych MŚMK w kat. koni 5 / 6 / 7-letnich odbędą się podczas zawodów  Baborówko 9-11.08. CSI1*/CSI2*/CSIYH1*

 

  1. W przypadku udziału w konkursach Sires of the World wymagania stawiane zawodnikom i koniom poniżej: 
     

Zawodnik – uprawnienia sportowe B1

Start 2 x GP na zawodach CSI** lub wyższej rangi z 0 pkt. karnych w przebiegu podstawowym

lub

start 2 x GP na zawodach CSI*** do 4 punktów karnych w przejeździe podstawowym

lub

1 x GP na zawodach CSI** – 0 pkt. karnych i 1 x GP na zawodach CSI***do 4 pkt. na przeszkodach w przejeździe podstawowym


 

Start w Mistrzostwach Świata Młodych Koni w ujeżdżeniu 2024

2. Tegoroczne kwalifikacje do ujeżdżeniowych MŚMK odbędą się podczas zawodów:  CDI3* Sopot 22-25.06. oraz ZO Becker Sport 19-21.07.

 

Do MŚMK w ujeżdżeniu kwalifikują się konie 5- i 6- letnie, które na wyznaczonych zawodach krajowych lub wyższej rangi (także zagranicą) otrzymały 2 x min. 8,0 pkt jako wyniki konkursów. 


 

Do MŚMK w ujeżdżeniu konie 7-letnie kwalifikują się na podstawie uzyskania
2 x minimum 70% w konkursach klasy CC-2 lub CC-4 lub minimum 2 x 70% w konkursach dla koni 7-8 letnich podczas ZO lub zawodów wyższej rangi

 


 

Zasady kwalifikacji koni do Mistrzostw Świata Młodych Koni w WKKW 2024

 

Minimalne wymagania, które musi spełnić koń, aby zdobyć kwalifikacje do Lion d’Angers na Mistrzostwa Świata Młodych Koni

7-latki – 1 x CCI2*L i 1x CCI3*S z 0 pkt na przeszkodach w crossie i maks. 4 pkt. w próbie skokowej /czas nie dotyczy/

6-latki – 1 x CCI2*S z 0 punktów na przeszkodach w crossie i maks. 4 pkt. w próbie skokowej /czas nie dotyczy/

Ostateczna decyzja o składzie reprezentacji do startu w MŚMK należy do Komisji Koordynacyjnej i Komisji WKKW przy PZJ. Komisja Koordynacyjna wraz z Komisją WKKW przy PZJ ma prawo zakwalifikować do startu konie, które zajęły niższe miejsca w rankingu kwalifikacyjnym. Zdobycie powyższych minimum eliminacyjnego, nie oznacza automatycznej kwalifikacji do MSMK.

Każda para starająca się o start w MŚMK musi posiadać minimum FEI wymagane przy starcie w MŚMK.