Sobota była odrobinę luźniejszym dniem dla naszych zawodników startujących za granicą, którzy w kilku konkursach uplasowali się na wysokich miejscach.

CSI2* Danube Champions Tour, Samorin (SVK)

Bardzo udany start w finale dużej rundy (140 cm) zanotował Dawid Kubiak. Na ogierze Harold vd Tojepehoeve Z był bezbłędny zarówno w przejeździe podstawowym jak i w rozgrywce, a uzyskany czas 33,03 s dał mu wysokie 3 miejsce w klasyfikacji końcowej.

Harold vd Tojepehoeve Z i Dawid Kubiak

W dwufazowym konkursie 125 cm wystartowała Juliana Suska na klaczy Cascadeuce. Jeden punkt za przekroczenie normy czasu w drugiej fazie pozwolił na zajęcie 18 miejsca.

Tak jak w dwóch poprzednich dniach tak i dzisiaj bardzo dobrze zaprezentowały się w Samorin młode konie naszych zawodników. Finał rundy dla 6 i 7-latków rozegrany został jako konkurs zwykły i wysokie 5 miejsce zajął w nim Jarosław Skrzyczyński na ogierze Constable. Zawodnik nie miał błędów także na dwóch innych koniach – na klaczy Solaris Blue zajął 14 miejsce, a na klaczy Chacco Girl Z był 21. Przejazdy bez zrzutek zanotowali także Adam Grzegorzewski na ogierze Mustang (25.) oraz Dawid Kubiak na ogierze Edy M (27 m.).

Ostatni rozegrany dzisiaj konkurs miał wysokość 135 cm. Oglądaliśmy w nim trzy bezbłędne przejazdy naszych zawodników, którzy ten start potraktowali bardziej treningowo bez chęci uzyskania jak najlepszego czasy w drugiej fazie. Dlatego tez w klasyfikacji na dalszych miejscach znaleźli się Dawid Kubiak z wałachem Flash Blue, Jarosław Skrzyczyński z ogierem Inturido oraz Aleksander Lewandowski dosiadający ogiera L.A. Style K.

CSI3* Gorla Minore (ITA)

W dzisiejszym konkursie o wysokości 145 cm Michał Kaźmierczak wystartował na ogierze King of Rock, na którym miał jeden błąd i zajął 12 miejsce. Po jednym błędzie zawodnik miał na dwóch koniach w finale rundy 7-latków – na ogierze Roi van't Hoog Hemelrijk zajął 16 miejsce, a na ogierze Mayrock był 18-ty.

CSI4* Andalucía Sunshine Tour, Vejer de la Frontera (ESP)

Na wysokim 5 miejscu uplasował się w dwufazowym konkursie o wysokości 150 cm Jacek Polikowski. Na ogierze Lector pokonał parkur bez błędów, ale otrzymał 3 pkt. za przekroczenie normy czasu w drugiej fazie. Z wynikiem 3 pkt. swój przejazd w konkursie 135 cm ukończył Bartosz Adamus na ogierze U2 i ten wynik pozwolił na zajęcie 17 miejsca.

CSI2* Springtour Azelhof, Lier (BEL)

Przemysław Konopacki na wałachu No Limit nie miał błędów w dzisiejszym konkursie o wysokości 135 cm, a uzyskany czas pozwolił na zajęcie wysokiego 5 miejsca. Również na wałachu Pure Passion from Second Life Z zawodnik pokonał parkur bez zrzutek, ale potraktował ten start bardziej treningowo przyczyniło się do przekroczenia normy czasu (3 pkt.). Jedną zrzutkę miała w tym konkursie Aleksandra Kierznowska na wałachu Ironman. Zawodniczka zanotowała bardzo dobre przejazdy w finale rundy koni 7 i 8 letnich. Na klaczy Roxy Blue Kms zakwalifikowała się do rozgrywki, w której także nie miała błędów i z czasem 33,29 zajęła bardzo dobre 4 miejsce w klasyfikacji. W finale 5 i 6-latków obie fazy bezbłędnie pokonał Przemysław Konopacki na ogierze Z B Fenix Z i para ta ostatecznie zajęła miejsce 10.