Sobota obfitowała w bezbłędne przejazdy reprezentantów Polski podczas zawodów na południu Europy.

CSI4*, CSI1*, CSIYH Andalucía Sunshine Tour, Vejer de la Frontera (ESP)

Dwie polskie pary pokonały parkur dzisiejszego konkursu 140 cm bez błędów. Maksymilian Wechta na ogierze Mistique zajął w nim 8 miejsce, a Maria Branka-Borja na wałachu Diamond 2000 Z uplasowała się na 17 pozycji.

W konkursie 135 cm bezbłędny przejazd zanotował Maksymilian Wechta na ogierze Clear One (14 m). Mniej udany start reprezentant Polski miał w konkursie 145 cm zaliczanym do Longines Ranking, w którym na ogierze Fibonacci S uzyskał wynik 16 pkt.

CSI2* Busto Arsizio (ITA)

Mikołaj Barański z pewnością może zaliczyć swoje dzisiejsze starty do udanych. Bezbłędny przejazd na wałachu Jungle Baraka w konkursie 140 cm dał mu prawo startu w rozgrywce. A w niej miał najlepszy czas 37,95 s, ale niestety po drodze spadł jeden drąg i ostatecznie reprezentant Polski zajął dobre 6 miejsce. W tym samym konkursie Mikołaj Barański wystartował jeszcze na ogierze Qatar Donaldson Z, na którym miał jeden błąd w przejeździe podstawowym (19 m).

W konkursie o wysokości 120 cm Mikołaj Barański dosiadał ogiera Diacontaro PS, na którym nie miał błędów i zajął 16 m. Na bardzo dobrym miejscu uplasował się natomiast w konkursie dla koni 7 letnich na klaczy Calitizia PS (0 pkt.).

CSI2* Valencia (ESP)

Udany dla naszych zawodników był dzisiejszy konkurs o wysokości 135 cm. Wysokie 2 miejsce zajął w nim Adam Grzegorzewski na klaczy Valanna (0 pkt.). Bezbłędnie parkur pokonał także Dawid Kubiak na klaczy Anastacia III, który uplasował się na 12 miejscu.

Zarówno w przejeździe podstawowym jak i w rozgrywce konkursu dla koni w wieku 6 lat bezbłędny przejazd zanotował Dawid Kubiak na ogierze Edy M. Ostatecznie para ta zajęła 6 miejsce w klasyfikacji.

Na 5 pozycji w konkursie dla 5-latków uplasowała się Zuzanna Prymek dosiadająca wałacha Diarado’s Diamond (0 pkt.).

CSI5*-W Goeteborg (SWE)

O godzinie 21:00 rozpocznie się konkurs Grand Prix, w którym Przemysław Konopacki wystartuje na wałachu Vasco.