W najbliższą środę 25 sierpnia, po dwumiesięcznej przerwie, na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice ponownie bomba pójdzie w górę ! Do zaplanowanych na ten dzień siedmiu gonitw na dystansach płaskich zgłoszono łącznie 60 koni. Osiem z nich wejdzie do maszyny startowej po raz pierwszy, rywalizując w gonitwie dla dwuletnich debiutów. Początek dnia wyścigowego zaplanowano na godzinę 15:00, start pierwszej gonitwy o godz. 15:30. Wyścigi odbędą się z udziałem publiczności, wstęp wolny.

 

Środowy mityng będzie jednocześnie ostatnim wyścigowym akcentem przed najważniejszym wydarzeniem tego sezonu na Partynicach: Wielką Wrocławską – Nagrodą Prezydenta Wrocławia, na którą organizatorzy zapraszają już za dwa tygodnie, w niedzielę 5 września.

 

Pierwszy mityng po letniej przerwie oferuje siedem gonitw płaskich dla koni pełnej krwi angielskiej – po raz pierwszy na starcie pojawią się dwulatki – oraz czystej krwi arabskiej.

 

Bardzo ciekawa i wyrównana stawka zebrała się w gonitwie dla trzyletnich i starszych folblutów na dystansie 2200 m. Świetnie na partynickim torze spisuje się w tym sezonie Ragane, która po bliskim czwartym miejscu w Nagrodzie Konstelacji, sięgnęła tu po zwycięstwo. Jej dodatkowym atutem będzie dosiad czempiona Szczepana Mazura.

 

Bardzo dobrze we Wrocławiu biega Faith, raz wygrała w mocnej stawce, dwukrotnie była druga. Na niej z kolei pojedzie aktualny lider wśród jeźdźców Sanzhar Abaev. Na Partynicach zwyciężył również Shuri, zaś Tebinio po wygraną sięgnął na Służewcu. Trimo Girl zwycięstwo zanotowała w debiucie podczas inauguracji sezonu we Wrocławiu, Skilled Player wygrał gonitwę w Sopocie.

 

Dwanaście trzylatków rywalizować będzie na dystansie jednej mili. Tutaj również trudno wskazać faworytów. Przyjezdne Iskra i Mola czy miejscowe Bold Secret, Call Me Home i Calvi On The Rocks lepsze starty przeplatają ze słabszymi. Witcher na razie nie potwierdza na torze możliwości wynikających z rodowodu. Master Gold najlepszy wynik osiągnął, kiedy biegł pod bardzo niską wagą, tutaj jego atutem będzie Szczepan Mazur w siodle.

 

Trzyletnie araby powalczą m.in. w gonitwie I grupy na dystansie 2200 m, która zapowiada się na pojedynek trzech obecnie najlepszych jeźdźców w Polsce: Omandora Gala dosiądzie Szczepan Mazur, Nazih Di Lupo będzie miał w siodle Sanzhara Abaeva, na Pianorze pojedzie Dastan Sabatbekov.

 

Siódmy dzień sezonu wyścigowego 2021
Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2
25 sierpnia (środa) godz. 15:00, wstęp wolny
15:30 – start pierwszej gonitwy
19:00 – koniec mityngu

 

Wyścigi można również obejrzeć online – transmisja od godz. 15:00 na www.torpartynice.pl