Na starcie w trzech kategoriach stanęło do walki łącznie 46 zawodników na 59 koniach. Przyjechali zawodnicy z pięciu województw oraz ze Słowacji.
W najważniejszej kategorii – złotej, pięc koni dostało się do rozgrywki. Jako jedyny na czysto parkur pokonał Łukasz Kut z UKJ Lalin na koniu Analog i o on został zwycięzcą II kwalifikacji. Na miejscu drugim uplasowała się Joanna Pomiankowska na koniu Subiekt KJ „Stangret” Kielce, która tym samym została nową liderką Pucharu Podkarpacia. Miejsce trzecie przypadło drugiemu – starszemu z barci Bartoszowi Kutowi, który startował na koniu Aktyw. Czwarte miejsce zajął Robert Uchwat na koniu Rivaldo z JKS „Pogórze” który awansował w rankingu na pozycję drugą. Po dwóch kwalifikacjach na miejscu trzecim uplasowała się Katarzyna Darłak na Colins PG z JKS „Pogórze” , która w Zabajce zajęła pozycję piątą.

Sponsorem II kwalifikacji w kategorii złotej była „Restauracja Camparii” pana Romana Ferenca, który prowadzi również hotel i piekarnie w Dębicy. Pan Roman Ferenc jest pasjonatem jeździectwa, który jest również właścicielem i hodowcą koni.

W kategorii srebrnej, w której zawodnicy walczyli o nagrody „Equistro firmy Vetoquinol Biowet”. Do ostatecznego barażu zakwalifikowało się 10 par.
Zdecydowanie najszybszy był Marek Duszkiewicz BPK na koniu Jolly. Zawodnik ten również stał się nowym liderem w rozgrywkach pucharowych. Miejsce drugie z czasem o niespełna sekundę wolniejszym zajęła zawodniczka z małopolski Anna Dulęba z LKJ „Klikowa” na koniu Desperanza. Ona również mocno „podskoczyła” w rankingu i obecnie zajmuje pozycję trzecią. Niespodziewanie na podium stanął reprezentant Słowacji Norbert Andrejko. Przy dużym aplauzie publiczności pokonał on parkur bezbłędnie w dobrym czasie.

Kategoria towarzyska – brązowa była najmocniej obsadzona. 24 pary walczyły o zwycięstwo w tym konkursie i puchary ufundowane przez „UKJ Lalin”. Klub ten dysponuje bardzo dobrym zapleczem, organizuje obozy, zgrupowania, prowadzi pensjonat. Nagrody wręczała osobiście pani v-ce prezes tego klubu pani Kinga Kut.
   Najszybszą amazonką okazała się Sylwia Sypień z UKS Pegaz na koniu Quick Aqua.
   Zawodniczka jednocześnie stała się liderką w rozgrywkach pucharowych. Miejce drugie zajęłą juniorka młodsza 14 letnia amazonka Edyta Wajda z UKJ Fort na koniu Dekster. Pozycję trzecią zajęła również młodziutka amazonka 13 lenia Zuzanna Medygrał, która startowała na koniu Ares w barwach klubu JKS Pogórze”.
Po dwóch kwalifikacjach zostało sklasyfikowanych 83 jeźdźców w trzech kategoriach. Rozgrywki nabierają tempa a kolejne zawody już za miesiąc 30-31 lipca w KJ „Leśna Wola” w Głogowie Małopolskim.