Gala Derby to wydarzenie okraszone elegancją, szykiem i czystą klasą, a odbędzie się ona już 3 lipca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie. Publiczność będzie miała jedyną w swoim rodzaju okazję, aby przenieść się do czasów, gdzie podczas gonitw damy zwykły prezentować swoje fantazyjne nakrycia głowy, a dżentelmeni mogli dać się porwać emocjom związanym z odbywającą się na torze sportową rywalizacją.

 


Poznaliśmy ostateczną listę koni zgłoszonych do tegorocznego Westminster Derby. Do rywalizacji  w tym najważniejszym wyścigu w karierze stanie 17 folblutów. Najliczniejszą reprezentację wystawia stajnia Westminster. W jej barwach pobiegnie czwórka uczestników, co ciekawe, każdy przygotowywany przez innego trenera. Niewątpliwie znajdą się one w gronie faworytów. W wieku dwóch lat największą gwiazdą była Moonu, jednak w tym sezonie z dobrej strony pokazały się również zwycięzcy gonitw pozagrupowych: świetnie biegający od początku kariery Matt Machine (wygrał Strzegomia), Lady Iwona (Soliny) oraz Kaneshya (Iwna). Wysoko będą z pewnością notowania niepokonanego w dwóch startach Le Destriera, który pięć tygodni przed Derby wygrał Memoriał Jerzego Jednaszewskiego, wyprzedzając utalentowanego Don Kastersa oraz solidnego Taymoura. Wydaje się, że ta trójka może namieszać w czołówce.

 

Mniej udany występ w rywalizacji o Nagrodę Iwna zaliczył Jolly Jumper, ciągle zachowujący szanse na skompletowanie tzw. „potrójnej korony” – zwycięstw w trzech klasykach: Rulera (już wygrał), Derby i ST. Leger. Bardzo dobre wrażenie sprawia również błyskotliwy El Corazone. Z sukcesami na niższym poziomie biegały dotąd interesujące Dariyangel, Saxon Way, Zarine oraz Roc’h Breizh. Trudno je porównać ze ścisłą czołówką, ale w Derby nie takie niespodzianki się zdarzały.

 

W tym roku może cieszyć dość liczna grupa koni polskiej hodowli zgłoszonych do tego wielkiego wyścigu. Wystartują one z czterema ostatnimi numerami. Potężny Maggiore, mocne Santo Elmo i Thiry Time oraz córka zwyciężczyni Derby z 2010 roku – Iva Grey, między sobą będą konkurowały o miano najlepszego trzylatka krajowej hodowli, ale absolutnie nie można wykluczyć, że włączą się do walki o czołowe lokaty!

 

Kumulacja wyścigowych emocji

Gala Derby to przede wszystkim wyścig o błękitną wstęgę, ale nie tylko! Sportowo będzie się działo wiele. Najlepsze konie arabskie zmierzą się UAE President Cup Central European Arabian Derby, starsze konie pełnej krwi angielskiej powalczą w biegu o Nagrodę Prezesa Totalizatora Sportowego. Rozegrane zostaną także Memoriał Fryderyka Jurjewicza i 6 gonitw grupowych.

 

 

Wyścigowa elegancja

Wyścigi konne to nie tylko sportowe emocje na najwyższym poziomie, lecz także historia, tradycja i elegancja. Nieodłącznym elementem Derby jest styl i dlatego właśnie w tym dniu na Torze odbywa się Konkurs na najpiękniejszą stylizację w kapeluszu, który jest organizowany na zaproszenie Toru Służewiec przez Damosferę. Co roku wystawne kreacje z pięknymi nakryciami głowy zachwycają i dodają niesamowitej atmosfery całemu wydarzeniu. Nie zabraknie także stoisk z kapeluszami i fascynatorami w „Strefie Mody Wyścigowej”, a także modystek, które pomogą dobrać nakrycie głowy odpowiednie na Derby każdej pani i każdemu pana.

 

 

Start wydarzenia 12.00


Więcej szczegółów: TUTAJ

Facebook: TUTAJ

Instagram: TUTAJ