Każdy miłośnik koni i jeździectwa znajdzie coś dla siebie podczas zawodów Royal Windsor Horse Show.

 

 

A to dlatego, że rozgrywane są tam konkursy w różnego rodzaju pokazy i konkursy. Wczoraj w tych skokowych rozgrywanych w ramach CSI5* zwyciężali reprezentanci Belgii i Wielkiej Brytanii.

 

Dziesięć par zakwalifikowało się do drugiej rundy konkursu 150 cm. Jadący jako siódmy Jos Verlooy na wałachu Fts Killossery Konfusion przejechał bezbłędnie w czasie 39,64 s, co jak się okazało było wynikiem wystarczającym do zwycięstwa. Na miejscu drugim uplasował się kolejny reprezentant Belgii Wilm Vermeir, który na klaczy Lunguini de La Pomme przekroczył linie mety po upływie 39,83 s. Miejsce trzecie zajął Steve Guerdat/SUI na klaczy Dynamix de Belheme (0/40,35 s). Najszybszy przejazd w rozgrywce należał do Davida Willa/GER startującego na wałachu Quentucky Jolly, ale jeden błąd pozwolił tej parze na zajęcie piątego miejsca (4/37,99 s).

 

Verlooy: To niesamowite zawody i zwycięstwo tutaj jest zawsze fantastycznym przeżyciem. Mój koń skakał dzisiaj fenomenalnie i bardzo się cieszę, że mam go w swojej stajni. W niedzielnym Grand Prix wystartuję na Luciano van het Geinsteinde.

Do rozgrywki konkursu o wysokości 155 cm zakwalifikowały się trzy pary. Jako pierwszy wystartował w niej Lorenzo de Luca/ITA na ogierze Cash du Plessis, który przejechał bezbłędnie w czasie 33,63 s. Ale już kolejna zawodniczka Holly Smith/GBR na wałachu Fruselli pobiła ten wynik kończąc przejazd po upływie 32,17 s. Abdel Said/BEL na klaczy Casalor walczył o zwycięstwo, ale mimo szybkiej jazdy nie zdołał pobić wyniku Brytyjki (0/33,31 s).

 

Smith: W 2019 roku wygrałam ten konkurs na Heart’s Destiny, koniu który padł rok później. Więc to dzisiejsze zwycięstwo ma dla mnie szczególne znaczenie. Zaryzykowałam i bardzo chciałam wygrać i to ryzyko się opłaciło.

 

Wyniki: TUTAJ

 

Zdjęcia: Royal Windsor Horse Show