Tak jak rok temu w konkursie Rolex Grand Prix rozegranym podczas zawodów Royal Windsor Horse Show zwyciężył Martin Fuchs.

 


Tak szczerze mówiąc weekend na zawodach w Windsor był dość luźny dla reprezentanta Szwajcarii. Na te zawody przywiózł on bowiem tylko jednego konia, na którym wystartował w dwóch konkursach. Ale być może to był klucz do sukcesu jakim bez wątpienia jest zwycięstwo w prestiżowym Rolex Grand Prix. Rok temu Martin Fuchs zwyciężył w tym samym konkursie na wałachu Conner Jei, w tym roku dosiadał siwego wałacha Leone Jei. I to na nim pokonał rozgrywkę bez błędów i w doskonałym czasie 41,40 s. Przez dłuższy czas wiele wskazywało na to, że także na drugim miejscu uplasuje się reprezentant Szwajcarii. Steve Guerdat na klaczy Dynamix de Belheme był bowiem niewiele wolniejszy w swoim przejeździe i zajmował aż do końca drugie miejsce z czasem 41,86 s. Ale jadący jako ostatni Gregory Wathelet/BEL na ogierze Bond Jamesbond de Hay był minimalnie szybszy i ostatecznie uplasował się na miejscu drugim (41,75 s).

 

 

To jest naprawdę niesamowite – nie tylko moje drugie z rzędu zwycięstwo, ale też atmosfera jaka jest tutaj. Po prostu wyjątkowa. Przywiozłem na te zawody tylko jednego konia co też było powodem dość dużej presji ze względu na ten ważny start. Ale po piątkowym przejeździe byłem dobrej myśli i gdy zobaczyłem dzisiaj parkur wiedziałem, że będzie nam pasował. W rozgrywce wiedziałem, że muszę zaryzykować bowiem po mnie startowały jeszcze znakomite pary. Leone ma dużą foule  więc starałem się wyjechać wszystkie zakręty dość ciasno i w liniach zrobić o jeden krok galopu mniej. I to było kluczem do sukcesu – powiedział Martin Fuchs.

W rozegranym wcześniej konkursie  o wysokości 150 cm zwyciężyła Laura Kraut/USA na klaczy Calgary Tame. Para ta pokonała parkur bezbłędnie w czasie 56,44 s. na kolejnych miejscach uplasowali się Lorenzo de Luca/ITA na wałachu Violino IL Palazetto i Scott Brash/GBR na klaczy Hello Vittoria. Bezbłędnie parkur pokonał także Gregory Wathelet na ogierze Nevados S. Para ta uplasowała się na 10 miejscu.

 

 

Wyniki: TUTAJ

 
Zdjęcia: RoyalWindsorHorseShow/Peter Nixon