Jak co roku przed pałacem w Windsorze odbywają się zawody Royal Windsor Horse Show, w których startują nie tylko najlepsze na świecie pary, ale także odbywają się konkursy dla amatorów i młodszych zawodników.

 

 

Piątkowe zmagania zawodników startujących podczas tegorocznych zawodów RWHS bacznie z trybun śledził m.in. Król Karol III, który dołączył do innych członków rodziny królewskiej. Pierwszy konkurs rozegrany w ramach CSI5* miał wysokość 145 cm i rozegrany był jako dwufazowy. Aż 25 z 31 startujących w nim par pokonało parkur bez błędów a czołowe pary dzieliły dosłownie ułamki sekund. Zwycięstwo odniósł Shane Breen/IRL, który na 10-letnim wałachu Cato Boy pokonał drugą fazę w czasie 25,77 s. Wolniejszy o jedyne 0,03 s był Matthew Simpson/GBR dosiadający klaczy Mgh Candy Girl i to ta para uplasowała się na drugim miejscu. Trzeci w klasyfikacji był Lorenzo de Luca/ITA na ogierze Cash du Plessis.

 

Shane  Breen i Cato Boy

 

Start tutaj jest zawsze wielkim przeżyciem i zaszczytem dla wszystkich. To są doskonale zorganizowane zawody w wieloma atrakcjami i konkursami. Jestem zadowolony jak zaprezentował się Cato Boy. Widziałem jak pojechał Matt Simpson i dokładnie zaplanowałem ile foule zrobię w każdej z linii. To się udało i wygraliśmy. – powiedział Shane Breen.

Drugi konkurs skokowy miał już wysokość 155 cm. Do rozgrywki zakwalifikowało się 14 par, ale ze startu w niej ostatecznie zrezygnował Darragh Kenny/IRL z wałachem Eddy Blue. Liderzy klasyfikacji kilkukrotnie się zmieniali uzyskując coraz lepszy czas. Ostatecznie zwycięstwo odniósł Steve Guerdat/SUI, który na klaczy Looping Luna ukończył swój przejazd po upływie 35,67 s. Wyprzedził on Bena Mahera/GBR dosiadającego klaczy Ginger-Blue (36,59 s). A na miejscu trzecim uplasowała się startująca po raz pierwszy w Windsorze Giulia Martinengo Marquet/ITA na wałachu Delta Del’Isle (37,85 s).

 

Steve  Guerdat i Looping Luna

 

Cieszę się bardzo z tego zwycięstwa. Szczególnie ze względu na moją klacz. Mam ją już u siebie w stajni od jakiegoś czasu, ale nasze pierwsze starty nie były za bardzo udane. Teraz od początku roku jest coraz lepiej i z każdym startem czuć, że się lepiej rozumiemy. W zeszłym tygodniu wygrała jeden konkurs, teraz kolejny. Mam nadzieję, że kolejne miesiące przyniosą nam jeszcze więcej sukcesów. – powiedział po konkursie Steve Guerdat.


 

Wyniki: TUTAJ


 

Zdjęcia: RoyalWindsorHorseShow/Peter Nixon