Tylko kilka dni dzieli nas od najważniejszego wydarzenia sezonu 2021 na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice. W niedzielę 5 września odbędzie się Wielka Wrocławska – Nagroda Prezydenta Wrocławia. W programie dnia znalazło się siedem gonitw, które rozegrane zostaną na dystansach: płaskich, płotowych oraz z przeszkodami. Wydarzeniem dnia będzie międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5-letnich i starszych koni na dystansie 5000 metrów, czyli Wielka Wrocławska, którą poprzedzi uroczysta parada z udziałem dyrektora toru – Jerzego Sawki oraz zaproszonych gości specjalnych.

 


Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji towarzyszących wyścigom, będą to m.in. konkurs na wyścigową elegancję, pokaz woltyżerki sportowej, wyścigi konne w goglach VR, bieg maskotek, czy przejażdżki na kucykach dla najmłodszych. Początek mityngu zaplanowano na godz. 14:00, Wielka Wrocławska wystartuje o godz. 16:50, dzień wyścigowy potrwa do godz. 19:00, wstęp wolny.

 

Wielka Wrocławska – najtrudniejsza gonitwa sezonu

22 przeszkody, w tym te najbardziej widowiskowe i najtrudniejsze zarazem jak: skok trybunowy, rów z wodą, podwójny żywopłot, przejście drogi czy przeszkoda wodna, stanowią o randze najważniejszej gonitwy sezonu, jaką jest Wielka Wrocławska – Nagroda Prezydenta Wrocławia. Jeźdźcy i konie muszą wykazać się najwyższym poziomem umiejętności, sprawności i wytrzymałości, aby bezbłędnie i jak najszybciej pokonać pełen dystans (5000 metrów) tej niezwykle wymagającej gonitwy. Stawka koni i jeźdźców, jak co roku, jest międzynarodowa.
Pula nagród w Wielkiej Wrocławskiej również należy do rekordowych na wrocławskim torze i wynosi 200 000 zł, z czego połowa trafia do zwycięzcy, więc jest o co walczyć!·Publiczność będzie również podziwiać zmagania jeźdźców w sześciu pozostałych gonitwach dnia, a będą to m.in. najważniejsza gonitwa płotowa sezonu, dla 4 letnich i starszych koni – Wielka Partynicka – Nagroda Unico Logistics, również gonitwa płotowa, ale dla 3 letnich koni - o Nagrodę Toru Wyścigowego w Pardubicach, czy gonitwa przeszkodowa dla 5 letnich koni i starszych - o Nagrodę Galeriusa. Wszystkie gonitwy mają status międzynarodowych.

 

 

Publiczność zgromadzona na partynickim obiekcie będzie mogła także liczyć na atrakcje towarzyszące wyścigom, a te zapowiadają się bardzo ciekawie i emocjonująco.


Konkurs „Wyścigowa elegancja”

Konkursy na najpiękniejszą wyścigową kreację stały się tradycją wrocławskiego toru. Organizowane od 2018 roku, cieszą się niesłabnącą popularnością. Po części wynika to z faktu, że partynicka publiczność lubi się elegancko ubierać. Po części zaś na dużą, konkursową frekwencję wpływa główna nagroda, a jest nią wyjazd na jeden ze znanych, europejskich torów wyścigów konnych. Laureaci dotychczasowych konkursów mieli okazję na żywo podziwiać zmagania jeźdźców na torach w Paryżu, Pardubicach, Merano czy St. Moritz.

Główną nagrodą w tegorocznym konkursie jest wyjazd na najbardziej prestiżową gonitwę przeszkodową Europy – Grand National na torze Aintree w Liverpoolu w Anglii.
W konkursie mogą brać udział pary (w dowolnej konstelacji, mogą to być: partnerzy bez względu na płeć, znajomi, przyjaciele, ale też np. rodzic-dziecko). W specjalnie wydzielonej strefie fotograf wykonuje zdjęcia konkursowe, które potem są oceniane przez jury. Tak więc wystarczy przyjść na wyścigi elegancko ubranym i można wygrać wyjazd na najbardziej prestiżowy weekend z wyścigami przeszkodowymi w Europie!·

 

Pokaz woltyżerki sportowej

Partynicka sekcja woltyżerki sportowej jest najliczniejszą i jedną z najlepszych sekcji w Polsce. W trzech grupach trenuje 35 uczestników w wieku 7-18 lat. Ćwiczą na trzech koniach – Bastionie, Cendy i Nefrycie. Zajęcia, poza głównym trenerem i twórcą partynickiej sekcji - Tomkiem Ogonowskim, prowadzą również Eryk Złoty i Karolina Śniegucka.
W czerwcu tego roku partyniccy woltyżerzy triumfowali w międzynarodowych zawodach CVI Hungary w Budapeszcie. Natomiast w lipcu z powodzeniem brali udział Mistrzostwach Świata Juniorów we francuskim Le Mans.
W niedzielnym pokazie wystąpi najbardziej zaawansowana grupa, na czele z członkami kadry narodowej: Jakubem Ślempem, Julią Ślemp oraz Zuzanną Rzalik.

Wyścigi konne na goglach VR

Nie każdy ma odwagę, czy nawet możliwość, wsiąść na konia wyścigowego i poczuć ten zastrzyk adrenaliny, który towarzyszy jeźdźcom podczas gonitwy. Z myślą o wszystkich, którzy chcieliby się poczuć jak prawdziwi dżokeje przygotowaliśmy specjalną, wyścigową atrakcję. Na stoisku Wyższej Szkółki Jady Partynice dostępne będą gogle VR z wgranymi gonitwami, które zostały zarejestrowane na naszym torze. Do wyboru będą gonitwy: płaska oraz przeszkodowa. Każdy chętny będzie mógł poczuć się jak dżokej i zobaczyć gonitwę jego oczami!·

 

Bieg Maskotek

Zazwyczaj na bieżni toru wyścigowego rywalizują konie. Tym razem postanowiliśmy, że zorganizujemy dodatkowy, ekstra wyścig, w którym udział wezmą….maskotki ;)
Na linii startu pojawią się m.in. maskotki partynickiego toru, czyli elegancka para, ośmiornica i rekin z Hydropolis, hamburger reprezentujący Pasibusa, ptak z WKS Śląsk, wrocławski krasnal oraz maskotka MPK. Jako że to postaci poruszające się zdecydowanie wolniej niż …. wszyscy;) rywalizować będą na dystansie 100 metrów. Szykujcie aparaty i telefony, bo takiej atrakcji u nas jeszcze nie było!

 

Przejażdżki na kucykach dla najmłodszych

Tradycyjnie przy stoisku Wyższej Szkółki Jazdy Partynice na najmłodszych czekać będą kuce z naszej stajni. Przez cały czas trwania mityngu dzieci będą mogły spróbować jazdy konnej w najbezpieczniejszym wariancie, czyli dziecko siedzi na kucu, który jest prowadzony przez instruktora.

Szczepciobus

W niedzielę na terenie Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice stanie „Szczepciobus” - specjalnie oznakowany autobus MPK, przystosowany do roli mobilnego punktu szczepień. Każdy dorosły mieszkaniec, który jeszcze nie miał okazji się zaszczepić przeciwko COVID-19, będzie mógł wsiąść do pojazdu i przyjąć w nim szczepionkę firmy Johnson&Johnson.

 

 

Wielka Wrocławska – Nagroda Prezydenta Wrocławia

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2

5 września (niedziela), godz. 13:00 – 19:00

Wstęp wolny

Szczegółowy program dnia na: torpartynice.pl

 Transmisja LiVE  na www.swiatkoni.pl