Maksymilian Wechta zajął 3 miejsce w Grand Prix w Samorin. Kolejne zwycięstwa na Węgrzech odniosły Natalia Plata i Pola Guerquin-Koryzma.

 


CSI2*-W Danube Champions Tour, Samorin (SVK)

Niedzielne Grand Prix CSI2* było konkursem rozgrywanym na wysokości 145 cm czyli o 5 cm niżej niż wczorajszy konkurs Pucharu Świata. Do drugiej, decydującej o zwycięstwie rundy zakwalifikowało się 10 par – cztery z nich zachowały czyste konto w pierwszym przejeździe, a pozostałe miały 1 pkt. lub 4 pkt. Bezbłędny w obu przejazdach był Maksymilian Wechta, który na klaczy Clear Caretina zajął ostatecznie wysokie 3 miejsce w klasyfikacji Grand Prix. Krzysztof Ludwiczak na ogierze Niko miał 4 pkt w pierwszym przejeździe i ostatecznie uplasował się na 14 pozycji. Antoni Strzałkowski na wałachu Clapton ukończył swój przejazd z wynikiem 12 pkt.

 

 

Finał małej rundy CSI1* rozgrywany był na wysokości 125 cm. Z wynikiem 4 pkt. ukończyli konkurs Agnieszka Olszewska na wałachu Ironman (20 m) i Maksymilian Wechta na klaczy Dionne (21 m). Eryka Mikołajczyk na klaczy Zilena zjechała z parkuru z wynikiem 8 pkt.

 

Konkurs finałowy rundy koni w wieku 7 lat miał wysokość 135 cm, a o zwycięstwie decydowała rozgrywka. A do niej zakwalifikowały się 3 polskie pary. Kolejny świetny przejazd na tych zaprezentowała Daria Pietrzak na klaczy Unica-K. Bezbłędny i szybki przejazd dął tej parze wysokie 2 miejsce w klasyfikacji. Błędów w rozgrywce nie miał też Krzysztof Ludwiczak na ogierze Kwoajong, który zajął 5 miejsce. Na miejscu 10 uplasował się Michał Kaźmierczak na wałachu King of Rock – para ta miała w rozgrywce jeden błąd.

 

 

Z jedną zrzutką rozgrywkę finału rundy 6-latków ukończył Antoni Strzałkowski, który startował na wałachu Castello. Para ta ostatecznie zajęła 8 miejsce.

 

Wyniki: TUTAJ

 

 

CDI4* Pilisjászfalu (HUN)

Niedziela na Węgrzech stała pod znakiem konkursów Freestyle w kategoriach młodzieżowych. W kategorii kuców trzecie zwycięstwo odniosła Pola Guerquin-Koryzma na wałachu Milky Way PP. Dzisiejszy przejazd tej pary sędziowie ocenili na 75,550%.

 

 

Również Natalia Plata potwierdziła swoją dominację w rundzie juniorów. Jej przejazd na wałachu Dolcetto oceniony został na 76,360%. A taki wynik oznaczał zwycięstwo w konkursie z przewaga ponad 4%. Na trzecim miejscu uplasował się Dionizy Polikowski dosiadający wałacha Charmeur, który uzyskał ocenę 69,525%.

 

Z wynikiem 71,165% miejsce drugie w konkursie Freestyle młodych jeźdźców zajęła Maria Stelmaszczyk na wałachu Galapagos. W konkursie dzieci na trzeciej pozycji uplasowała się Hanna Moczkowska na wałachu First William-P (69,375%), a miejsce 7 zajęła Julianna Przybyła startująca na wałachu Foton (68,232%).

 

Bliskie uzyskania wyniku ponad 70% w konkursie Intermediate I Freestyle były dwie polskie amazonki. Ostatecznie Izabela Kowalska na wałachu Desiderio zajęła 2 miejsce z wynikiem 69,525%, a Agnieszka Wiśniewska na klaczy Tara uzyskała 68,035% co dało jej 3 miejsce w klasyfikacji.

 


Wyniki: TUTAJ