Po tygodniu przerwy powróciliśmy do rozgrywek Polskiej Ligii Jeździeckiej. Tym razem czołówka polskich zawodników walczy o kolejne punkty na hipodromie Farmy Sielanka w Warce. Na listach startowych szóstego już etapu PLJ zobaczymy ponad 300 koni.

 

Jako pierwsze na starcie pojawiły się młode konie. W konkursie eliminacyjnym do MPMK rywalizowały konie 4-letnie. Dziś najlepiej zaprezentował się oldenburski ogier MANCHESTER RED WINE na którym startował Piotr Kalinowski. Przejazd tej pary sędziowie ocenili na 8,7 pkt. Miejsce drugie ex aequo zajęły dwie pary. Wynik 8,5 uzyskali Szymon Tęcza i klacz szlachetnej półkrwi GORGIA L oraz Piotr Kalinowski, dosiadający tym razem ogiera rasy Zangersheide FISTON DE BO Z. Na miejscu trzecim, z wynikiem 7,9 pkt, uplasował się Leszek Nieużyła i oldenburska klacz SHE’S BALOU.

 

Pierwszym konkursem zaliczanym do rozgrywek PLJ była dwufazowa Runda Brązowa. Konkurs zdominował Tomasz Wójtowicz. Dosiadając wałacha rasy SP ULISSES uzyskał najlepszy czas drugiej fazy i zwyciężył w konkursie, a bezbłędny przejazd na wałachu szlachetnej półkrwi IRTYSZ zapewnił mu trzecią pozycje. Miejsce drugie zajął Sławomir Andrychów startujący na westfalskim wałachu CHAMPION 127.

 

W licznie obsadzonym konkursie zwykłym Rundy Srebrnej triumfował Dawid Skiba. Najlepszy czas w konkursie uzyskał na wałachu rasy SP LA VULKANO L. Miejsce drugie, również bez punktów karnych na przeszkodach, zajął Jarosław Skrzyczyński. Zawodnik dosiadał konia rasy meklemburskiej FOR PASSION. Trzecia w konkursie była 15-letnia Marta Wypiór startująca na klaczy rasy KWPN GINA ROYALTY.

 

Na starcie konkursu Rundy Złotej pojawiło się 57 par. Najskuteczniej parkur drugiej fazy konkursu 140 cm pokonał Arkadiusz Fimmel. Zawodnik dosiadał wałacha rasy KWPN FRAPANT. Miejsce drugie, również bez błędów na przeszkodach, ale z nieco gorszym czasem, zajął Maksymilian Wechta dosiadający oldenburskiego ogiera LONDON 32. Trzeci czas drugiej fazy uzyskał Michał Kaźmierczak i hanowerski wałach STAKORADO.

 

Piątkowe zmagania w ramach PLJ zakończył konkurs drużynowy. Tym razem do rywalizacji przystąpiło pięć zespołów reprezentujących SO Łąck, KJ Agro-Handel Śrem, KJ Strzała Krubiczew, KJ Infernal Team oraz Warszawko-Mazowiecki Związek Jeździecki. Do rozgrywki, z zerowym kontem po pierwszym nawrocie, zakwalifikowały się dwie drużyny. Każdą z nich reprezentował jeden zawodnik. Bezbłędny przejazd Dawida Skiby na holsztyńskiej klaczy SANTORINI L zapewnił zwycięstwo drużynie KJ Agro-Handel Śrem. Oprócz Dawida zespół reprezentowali Andrzej Głoskowski i klacz TRACJA, Szymon Tęcza i klacz ANGARA L oraz Wiktor Szała i wałach LE CORBUSIER. Po dzisiejszym zwycięstwie KJ Agro-Handel Śrem objął prowadzenie w klasyfikacji ogólnej DPP. Miejsce drugie zajęła drużyna KJ Infernal Team który reprezentowali Paula Grzesiek i wałach AKORD, Amelia Krywult i wałach QUALITO Z oraz Jakub Dołhun i wałach KOLA. Miejsce trzecie, z wynikiem 4 pkt karne w pierwszym nawrocie, zajął zespół KJ Strzała Krubiczew w składzie Antoni Strzałkowski i klacz PIKADELA BLUE, Cezary Kalinowski i klacz CALMETTE-P, Michał Piątkowski i klacz LORIDA PP oraz Monika Jaworska i klacz EUFORIA.

 

Wyniki: TUTAJ