W piątkowe popołudnie rozegrano dwa bardzo widowiskowe konkursy. Pierwsi plac w Ergo Arenie przejęli WKKWiści. III etap Traf Eventing Tour wygrał Paweł Warszawski. Na koniec dnia zawodnicy na parkurze zmierzyli się z murem o wysokości 205 cm.

W trzeciej kwalifikacji HPP Traf Eventing Tour startowało 10 zawodników i aż 9 z nich zakwalifikowało się do drugiego nawrotu tego konkursu. Walka toczyła się do ostatniego przejazdu, a wygrał ją Paweł Warszawski. Zawodnik w Sopocie startował na klaczy rasy SP FUERTA. Zwycięski przejazdu ukończyli w czasie 35,69 s. Oprócz dzisiejszego zwycięstwa, zawodnik zapewnił sobie także awans na pozycję lidera w klasyfikacji ogólnej HPP. Drugie miejsce dzisiaj zajęła Zofia Pogodzińska startująca na wyhodowanym w Polsce ogierze EKOLOG. Czas jaki uzyskali to 37,19 s. Na miejscu trzecim, mimo jednego błędu, uplasowała się Daria Kobiernik. Amazonka w rozgrywkach HPP dosiada wielkopolskiej klaczy IDEAL GIRL. Po doliczeniu karnych sekund, ich czas przejazdu to 37,74 s.

Drugim konkursem specjalnym w piątek była Potęga Skoku. Z murem zmierzyło się 6 zawodników, a w ostatniej rozgrywce przeszkoda osiągnęła wysokość 205 cm. Walczyło w niej trzech zawodników reprezentujących Polskę, ale najwyższy mur udało się pokonać tylko jednemu zawodnikowi. Najwyżej w Sopocie skakał Marek Lewicki startujący na ogierze rasy KWPN ITOULON B. Jest to nie pierwszy sukces zawodnika w takim konkursie, bo był również jednym ze zwycięzców potęgi skoku w Poznaniu. Drugie miejsce ex aequo dzisiaj zajęli Mateusz Kiempa i klacz rasy SP JALANDAHAR oraz Łukasz Brzóska na westfalskim wałachu QUICKLENSKY. Tym parom udało się bezbłędnie pokonać mur o wysokości 195 cm. Na miejscu trzecim uplasowali się Adam Nicpoń i oldenburska klacz CYCERA.