Trójka reprezentantów Polski walczyła dziś o jak najlepsze wyniki w konkursach Grand Prix na zawodach w Braunschweig i w Cervii.

 

Braunschweig/GER
Początkowo wszystko wskazywało na to, że nie będzie zbyt wielu bezbłędnych przejazdów w dzisiejszym konkursie Grand Prix. W pierwszej połowie były tylko dwa „zera”. Wojciech Wojcianiec wystartował później niż powinien, a to dlatego, że Naccord Melloni zgubił podkowę na rozprężalni. Możliwe, że przyniosła ona szczęście bowiem para ta nie miała błędów na parkurze. Tak samo jak jadący pod koniec konkursu Jarosław Skrzyczyński na klaczy Chacclana. W drugiej rundzie Wojciech Wojcianiec miał błąd na drugiej przeszkodzie i z wynikiem 4 pkt. zajął ostatecznie 7 miejsce w konkursie. Krótki najazd na stacjonatę spowodował, że Chacclana odmówiła skoku, a przy ponownej próbie strąciła drąg. Tym samym Jarosław Skrzyczyński zajął miejsce 13-te z wynikiem 8 pkt.
Finał rundy młodych koni rozgrywany był jako konkurs 2-nawrotowy. Drugie miejsce zajął w nim Jarosław Skrzyczyński na 8-letnim wałachu Greatest.

 

Wyniki: TUTAJ

 

Arezzo/ITA
Na 7 miejscu uplasował się dziś Andrzej Opłatek w zaliczanym do Longines Ranking konkursie 145 cm. Na El Campie miał bezbłędny przejazd w parkurze podstawowy i jeden błąd w rozgrywce. W konkursie 130 cm bezbłędny przejazd na klaczy Odile du Soufflet dał mu 10 miejsce w klasyfikacji.

 

Wyniki: TUTAJ

 

Cervia/ITA
W konkursie Grand Prix zaliczanym do Longines ranking po jednym błędzie mieli Adrianna Ostrowska na Elbero H i Jan Vinckier/BEL na klaczy Chakalaka 8. Ponieważ nie był to konkurs z rozgrywką tylko z tzw. „Winning Round” osiem najlepszych par kwalifikowało się do ostatecznej walki o zwycięstwo. W tej grupie znalazła się nasza reprezentantka, która ostatecznie zajęła 8 miejsce. Jan Vinckier był 9-ty.
W finałowym konkursie dużej rundy CSI1* miejsce drugie zajęła Adrianna Ostrowska na klaczy Andora, a Joanna Jankowska na Gambit-O zajęła 8 miejsce.

 

Wyniki:TUTAJ