Dzisiejszy dzień upłyną w naszym kraju pod znakiem milenijnych obchodów odzyskania niepodległości. Jak mogli najlepiej uczcić tą wzniosłą rocznicę sportowcy uprawiający sporty konne? Oczywiście biorąc udział w zawodach!

 

Podczas rozgrywania międzynarodowych zawodów w ujeżdżeniu CDI3*/CDIY/CDIJ/CDICh/CDN Sopot Autumn 2018 w trakcie trzech dni trwania rywalizacji rozegrano łącznie 35 konkursów. Wystartowało w nich 50 zawodników reprezentujących 10 krajów i dosiadających 59 koni.
W najważniejszym konkursie, rozegranym w niedziele 11 listopada, Grand Prix Freestyle triumfował z wynikiem 71,825% Mateusz Cichoń. Reprezentant Polski dosiadał w tym konkursie 11-letniego wałacha Herzregent 2.

 

Zawody w Sopocie to była bardzo dobrze zorganizowana impreza na naprawdę fajnym poziomie sportowym. Ilość zagranicznych zawodników być może nie była specjalnie duża, ale z pewnością ci co przyjechali do Sopotu reprezentowali całkiem wysoki poziom. Jak choćby olimpijka ze Szwajcarii. Z naszej perspektywy były to udane zawody a ja osobiście mogę nawet powiedzieć, że dla mnie były to nawet super zawody. W piątkowym konkursie Grand Prix zająłem za panią Kasią drugie miejsce z minimalna stratą. Potraktowałem to jako dobry prognostyk przed dzisiejszym konkursem i chyba wszystko wyszło bardzo dobrze. Udało nam się przejechać całą trasę bez najmniejszego błędu. Do tego bardzo dobra muzyka, wysoko oceniona przez sędziów. Dało to nam zwycięstwo z całkiem sporą przewagą nad druga lokatą. Cieszy mnie to tym bardziej, że jest to pierwsze w mojej karierze zwycięstwo w kategorii seniorów. Do ubiegłego roku startowałem w kategorii U25. Myślę, że będę ten sukces odniesiony w setna rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości pamiętał do końca życia. - powiedział nam Mateusz Cichoń po zakończeniu zawodów.

 

Mamy nadzieję, że doskonale zorganizowane i przeprowadzone przez Hipodrom Sopot zawody przyniosą jeszcze wiele okazji do tego, żeby w pięknej hali tego ośrodka jeździeckiego rozbrzmiewał Mazurek Dąbrowskiego.

fot. Łukasz Kowalski