Już po raz 60. odbywa się majowy turniej w Mannheim. Skoczkowie i dresażyści rywalizują tam na poziomie 4*. W tym roku widzowie mogli oglądać między innymi zwycięstwa Isabell Werth na Wendy.  

 


Klacz Wendy de Fontaine, jeszcze jako Queenspark Wendy, przeniosła się na początku roku do Niemiec po tym, jak jej dotychczasowy jeździec, Andreas Helgstrand, został objęty zakazem startów. Trafiła do Isabell Werth i już pierwszy występ tej pary we francuskim Le Mans zaowocował zwycięstwem. Również w Mannheim w Grand Prix Wendy była najlepsza (77%). Drugie miejsce zajęła Dorothee Schneider na wałachu Dayman z najlepszym jak dotąd wynikiem 73,913%, przed Norweżką Isabel Freese dosiadającą Total Hope (72,891%).


Następnego dnia rozegrano konkurs Grand Prix Special. Tu także, mimo ponownych błędów w zmianach w seriach, wygrała Isabell Werth i Wendy (76,255%). Drugi był pochodzący z Finlandii Henri Ruoste dosiadający Quentano 2 (73,064%). Na trzecim miejscu uplasowała się reprezentantka Niemiec Bianca Nowag-Aulenbrock na synu ogiera Quaterhall, Queolito (71,149%). 


Konkurs GP Freestyle był pierwszym wspólnym programem dowolnym w karierze Daymana i Dorothee Schneider. Premierowy występ zakończył się zwycięstwem z wynikiem 78,960%, mimo błędów w zmianach. Na drugim miejscu znalazł się Austriak Florian Bacher z 15-letnim wałachem Fidertraum osiągając rekordowe w karierze 76,770%. Trzecia była Szwedka Malin Wahlkamp-Nilsson na synu Sezuana Sam 1108 (74,590%).
 

Wyniki: TUTAJ

 


Fot. as-sportfoto.de