W sobotę wieczorem podczas zawodów Winter Equestrian Festival w Wellington rozegrano Grand Prix CSI5*.

 

 

Przy sztucznym świetle z parkurem zmierzyły się najlepsze pary startujące w siódmym tygodniu cyklu WEF. I tylko 4 z nich pokonały parkur bezbłędnie i zakwalifikowały się do rozgrywki. Jako pierwszy wystartował w niej Darragh Kenny/IRL na 17-letnim ogierze VDL CARTELLO, który przejechał bezbłędnie w czasie 46,14 s. Kilka minut później prowadzenie objął McLain Ward/USA na klaczy CALLAS, który parkur pokonał w czasie 42,29 s. Jadący jako trzeci Shane Sweetnam/IRL dosiadający wałacha JAMES KANN CRUZ również nie miał błędów, ale nie zdołał on pojechać szybciej niż Ward i z czasem 43,53 s zajmował miejsce drugie.

 

Ostatnim zawodnikiem w rozgrywce był Richard Vogel/GER dosiadający ogiera UNITED TOUCH. Para ta ma już na swoim koncie kilka dużych sukcesów w tym m.in. zwycięstwo w Rolex Grand Prix w Genewie w grudniu ubiegłego roku. United Touch znany jest ze swoich olbrzymich możliwości skokowych i niesamowicie obszernego galopu. I te zalety wykorzystał Vogel robiąc w niektórych dystansach i jedną foule mniej. To pozwoliło mu uzyskać świetny czas 42,04 s i tym samym zwyciężyć w konkursie.

United Touch daje mi niesamowite uczucie. Miałem to szczęście, że w swoim życiu jeździłem już na wielu wspaniałych koniach. Ale on jest wyjątkowy. Jestem szczęśliwy, że to właśnie ja mogę na nim jeździć.

 

Video: TUTAJ
 

Wyniki: TUTAJ

 

Zdjęcia: Sportfot