Za budowę parkuru podczas Międzynarodowych Zawodów Jeździeckich CSI*** w Katowicach odpowiadać będzie niezwykle barwna i znana postać w jeździeckim światku, której wytrawnym kibicom tego pięknego sportu przedstawiać nie trzeba - Uliano Vezzani. Włoch w swojej długoletniej karierze ustawiał już m.in. parkury w tak renomowanych zawodach jak:

  • finał Pucharu Świata w Mediolanie,
  • CSIO 5 * w Rzymie i Dublinie,
  • Mistrzostwa Europy juniorów w Atenach,
  • CSI 5 * Global Champions Tour w Arezzo,
  • CSI 5 * Puchar Świata w Stuttgarcie i Bolonii,
  • CSIO 4 * w Atenach i Linzu,
  • CSI 4 * w Modenie, Arezzo, Monterrey
    i wielu innych prestiżowych imprezach jeździeckich na całym świecie.

Parada Jeździecka CSI*** w Katowicach (4-7 grudnia 2008 roku) będzie jedną z największych tego typu imprez w Polsce, mogącą poszczycić się udziałem wielu znakomitych jeźdźców z Europy Zachodniej. Kulminacyjnym punktem Parady będzie niedzielny Polish Masters, z pulą nagród wynoszącą 30 tysięcy euro, w którym start potwierdziło już wielu uznanych i renomowanych jeźdźców z całej Europy, a także zawodnicy z krajów takich jak Australia czy Bermudy.
W stolicy Górnego Śląska nie zabraknie również jeźdźców ze ścisłej, krajowej czołówki. Organizatorzy zadbali o to, aby atrakcji dla widzów nie zabrakło także między konkursami, stąd m.in. zaplanowane na piątek, sobotę i niedzielę pokazy sportowego powożenia zaprzęgów parokonnych przygotowanego przez Romana Kusza, pokazy woltyżerki, czy pokaz wyścigu kuców.
Parada Jeździecka CSI*** to także pierwsza w historii Katowickiego Spodka impreza jeździecka. 

W tegorocznej, pierwszej edycji Organizatorzy kładą szczególny nacisk na poziom sportowy rywalizacji i zapewnienie wsparcia technologicznego przez najlepszych specjalistów z branży. 

Przygotowane przez firmę BSJ Equestrian Consulting & Promotion piaskowe podłoże BSJ-Flex spełnia wszelkie normy i wymogi, których nie powstydziliby się organizatorzy najbardziej prestiżowych zawodów na Starym Kontynencie.
Co ważne, znajdować się ono będzie nie tylko na samym parkurze, ale także na rozprężalni.

Godny odnotowania jest również fakt, że Honorowy Patronat Sportowy nad zawodami objął Jan Kowalczyk – mistrz olimpijski z Moskwy w konkursie indywidualnym i wicemistrz w zawodach drużynowych oraz 17-krotny mistrz Polski.

Organizacyjnie Parada Jeździecka CSI*** w Katowicach już odpowiada światowym standardom i gwarantuje, że zgromadzeni w Spodku i przed telewizorami widzowie będą świadkami wspaniałego widowiska.
Wszystko wskazuje na to, że poziom organizacyjny będzie szedł w parze z  poziomem sportowym, co dla miłośników jeździectwa oznacza cztery dni niezapomnianych emocji.
 
Nadal można nabywać bilety na sobotnie i niedzielne konkursy Parady Jeździeckiej CSI***.
Zakupu dokonać można za pośrednictwem sieci Ticketpro, bądź w regionalnych punktach sprzedaży.
W czwartek i piątek wstęp wolny.