Mikołaj Barański zwyciężył dzisiaj w konkursie 5-latków w Olivie. Polscy zawodnicy wysoko plasowali się na parkurach w Belgii, w Holandii i w Hiszpanii.

CSI2* Sentower Park (BEL)

Rozegrany dzisiaj konkurs o wysokości 145 cm był kwalifikacją do Grand Prix CSI2*. Wystartował w nim Michał Tyszko na ogierze Diarado’s Dream, który z jednym błędem uplasował się na 20 pozycji.

Dwie polskie pary zobaczyliśmy w konkursie 140 cm. I obie pokonały parkur bezbłędnie. Na miejscu 9 sklasyfikowany został Michał Tyszko dosiadający ogiera Colinero a Maria Branka-Borja na wałachu Diamond 2000 Z sklasyfikowana została na 37 miejscu.

Również w konkursie o wysokości 130 cm mogliśmy oglądać bezbłędne przejazdy naszych reprezentantów. Miejsce 5 zajął Michał Tyszko na wałachu Marco Polo, Julia Ostrowska na wałachu Nixon JS była 21 a Maria Branka-Borja na klaczy Chloe Z zajęła 23 miejsce.

We wczorajszym konkursie dla koni w wieku 5 i 6 lat bezbłędny przejazd zanotowała Gandy de l’Abbaye. Uzyskany czas przejazdy dał tej parze 13 miejsce w klasyfikacji.

CSI2*/1*/YH Autumn Mediterranean Equestrian Tour, Oliva Nova (ESP)

Konkursy w Hiszpanii w dalszym ciągu rozgrywane są na otwartych arenach. Pierwsze konkursy dla młodych koni rozegrane zostały już we wtorek. W rywalizacji 5-latków pierwsze miejsce ex aequo zajęli Natalia Czernik na ogierze More Than Special MG i Mikołaj Barański na klaczy Royalty Quin STS. W konkursie dla koni w wieku 6 lat bezbłędny przejazd miał Jacek Polikowski na wałachu Coolboy (1 m. ex aequo). Natomiast w konkursie dla koni 7-letnich błędów na przeszkodach nie miał Mikołaj Barański na wałachu Armani Blue PS, ale wolniejsza jazda sprawiła, że przekroczył on normę czasu za co otrzymał 3 pkt.

W środę 5-latki zmierzyły się ze sobą w konkursie z natychmiastową rozgrywką. Miejsce 7 zajęła w nim Natalia Czernik na ogierze More Than Special MG (0/0/34,80). Po jednym błędzie w rozgrywce mieli Mikołaj Barański na klaczy Royal Quin STS (17 m) i Natalia Czernik na ogierze Cool Boy Red Wine (20 m.). Bezbłędnie parkur podstawowy oraz rozgrywkę w konkursie 6-latków pokonał Mikołaj Barański na klaczy Medusa PS, który zajął 12 miejsce w klasyfikacji.

Natomiast dzisiaj zwycięstwo w Olivie odniósł Mikołaj Barański, który na klaczy Royal Quin STS był najlepszy w dwufazowym konkursie dla koni 5-letnich. Reprezentant Polski pokonał parkur bezbłędnie i uzyskując w drugiej fazie świetny czas 29,33 s. W rywalizacji 6-latków obie fazy bezbłędnie pokonał Jacek Polikowski na wałachu Coolboy a uzyskany czas dał mu 12 miejsce w klasyfikacji. Na tej samej pozycji, ale w konkursie dla koni 7-letnich uplasował się Mikołaj Barański na wałachu Armani Blue PS. Ta para otrzymała 1 pkt. za przekroczenie normy czasu.

Czwartek był pierwszym dniem rozgrywania konkursów w ramach CSI1* i 2*. Udany start w dwufazowym konkursie o wysokości 140 cm miał Jacek Polikowski, który na wałachu Lector nie miał błędów a uzyskany czas dał mu 14 miejsce. Bezbłędnie konkurs, w którym przeszkody miały 130 cm pokonał Mikołaj Barański na wałachu Dandy d’Armor (18 m.).

CSIU25 Jumping de Achterhoek (NED)

Udany powrót na międzynarodowe areny zanotowała dzisiaj Wiktoria Bedyńska, która startuje podczas zawodów w Holandii. W dwufazowym konkursie o wysokości 135 cm zanotowała dwa bezbłędne przejazdy, dzięki którym uplasowała się wysoko w klasyfikacji. Na wałachu Bright Side 3 była trzecia a na wałachu Singapore PKZ zajęła piąte miejsce.