Bardzo dobrze zaprezentowali się dziś nasi zawodnicy w konkursie zaliczanym do Longines Ranking w Linz.

CSI3*/1*/YH1* Linz-Ebelsberg (AUT)

Sporą ilość punktów do rankingu Longines zdobyli dziś nasi zawodnicy w Linz. Możliwość taką mieli w 2-fazowym konkursie o wysokości 150 cm. Drugie miejsce zajął w nim Andrzej Opłatek na wałachu Conthinder, który miał bezbłędny przejazd i czas 36,48 s w drugiej fazie. Miejsce piąte zajął Krzysztof Ludwiczak na 8-letnim ogierze Niko (0/38.18 s), a na pozycji siódmej uplasował się Przemysław Konopacki na wałachu Vasco (0/40,49 s). Zwyciężył reprezentant gospodarz Wolfgang Puschak na ogierze Number One (0/35,87 s).

W konkursie finałowym rundy 6-latków bezbłędny przejazd miał Wojciech Wojcianiec na klaczy Zilena. W rozgrywce para ta uzyskała wynik 0 pkt. w czasie 40,11 s, co pozwoliło na zajęcie 5 miejsca.

Natomiast w finale dla koni w wieku 7 i 8 lat bezbłędny przejazd miał Andrzej Opłatek na wałachu Nordsturm, ale niestety przekroczył normę czasu i nie wystartował w rozgrywce. Ostatecznie para ta zajęła 11 miejsce. Jeden błąd w tym konkursie miał Wojciech Wojcianiec na ogierze Jarley.

CSI2*/1*/YH Westergellersen (GER)

W licznie obsadzonym konkursie 140 cm bezbłędny przejazd miała Cassandra Orschel na wałachu Copa Del Rey. Jednak wolniejszy czas przejazdu pozwolił jej zająć 43. miejsce.

Podczas tych zawodów nie brakuje innych polskich akcentów. W konkursie 130 cm zwyciężyła Svenja Haux/GER, która dosiadała wyhodowanego w Polsce wałacha Ulivan (Vandamme – Ulinella po Sir Neel). Na tym koniu wcześniej startowała Agata Dahlke, a hodowcą Ulivana jest jej tata, Antoni Dahlke. Ta sama amazonka w innym konkursie o wysokości 130 cm dosiadała wałacha Dante M (Chacco-Fly – Dalia po Cancoon), którego hodowcą jest Andrzej Michalski. Natomiast w konkursie 140 cm rozgrywanego w ramach CSIAm zwycięstwo odniósł Martin Respondek na wałachu Django 356 (Dollar du Murier – Lancer III), który wyhodowany został przez  Montis sp. z o.o.

CSI2*/1*/YH Azelhof, Lier (BEL)

Krzysztof Retka i klacz I Rock Flower po bezbłędnym przejeździe zajęli dzisiaj 5 miejsce w konkursie dwufazowym o wysokości 130 cm. Również 5 miejsce zajął nasz reprezentant w konkursie 110 cm na klaczy King of Rock. Kolejny bezbłędny przejazd Krzysztof Retka zanotował w konkursie finałowym dla koni 6-letnich, w którym dosiadał klaczy Kalahari Rock. Po bezbłędnej rozgrywce para ta zajęła 12 miejsce, natomiast w finale rundy koni 5-letnich miał on po jednym błędzie na obu swoich klaczach – Lady Rock i Akellah Hero Z.

CCI3*-S, CCI2*-L, CCI2*-S Radolfzell (GER)

Oczy polskich miłośników WKKW skierowane są w ten weekend na Strzegom. Ale nasi reprezentanci startują też podczas zawodów w Niemczech. Po dwóch próbach konkursu CCI3*-S na miejscu 56 sklasyfikowany jest Paweł Spisak na wałachu Banderas, którzy w próbie ujeżdżenia uzyskali wynik 28,7 pkt. i zajęli 22 miejsce. Podczas dzisiejszego krosu Paweł Spisak zdecydował się nie forsować zbytnio tempa ze względu na podłoże, co poskutkowało 13,2 pkt. za spóźnienie. Wynik przed skokami naszego zawodnika wynosi 41,9 pkt.

W konkursie CCI2*-S miejsce 42 zajmuje Gabriela Kozłowska na wałachu Dinin Chosen. Para ta po ujeżdżeniu zajmowała wysokie 7 miejsce (26,7 pkt.), ale spóźnienie na krosie dodało do niego kolejne 8,8 pkt., co poskutkowało spadkiem w klasyfikacji.