W Bogusławicach wystartowały międzynarodowe zawody CSI2*. Już dzisiaj rozegrano konkurs rankingowy i wygrał go Polak, Michał Tyszko. W konkursie Złotej Rundy w Jakubowicach triumfowała Zuzanna Januszewska.

 

 

CSI2* Bogusławice

 

Już pierwszego dnia w Bogusławicach rozegrano konkurs 145 cm Longines Ranking, dzisiaj na zasadach konkursu zwykłego z rozgrywką. Bezbłędnie w przebiegu podstawowym jeździło 13 par. W rozgrywce tylko 6 z nich zachowało czyste konto, a najszybszy okazał się Michał Tyszko. Polak triumfował w starcie na oldenburskim ogierze COLINERO. Dwa kolejne miejsca zajęli zawodnicy z Litwy. Drugi był Matas Petraitis dosiadający belgijskiego ogiera NICKO P. Na trzecim miejscu uplasował się Andrius Petrovas razem z ogierem QARATH VAN PAEBROEK Z.
 

Michal Tyszko - COLINERO
 

Konkurs Medium Tour 130 cm wygrał Jakub Kubiak razem z holsztyńską klaczą CORIWAY. Drugie miejsce wywalczył Gunnar Klettenberg (EST) startujący na klaczy rasy KWPN JOLANDA, a podium zamknęła Adrianna Ostrowska dosiadająca klaczy rasy KWPN LERTANA VDL.

 

Jakub Kubiak - CORIWAY 


Podczas zawodów rozgrywane są także konkurs CSI1*. Wyższą rundą w ramach 1* jest Small Tour, dzisiaj na poziomie 120 cm. Ten konkurs wygrał Dominik Słodczyk startujący na ogierze SEQUIN Z. Drugie miejsce zajęła Adrianna Pypłacz dosiadająca klaczy IXELLE DE FREMIS. Na trzecim miejscu uplasował się Artem Tsapin, reprezentujący Ukrainę, który startował na oldenburskiej klaczy EL-CAFA. W konkursie Elite Tour 110 cm najlepsza okazała się Zofia Kozłowska startująca na klaczy rasy SP FINLANDIA. Na drugim miejscu uplasowała się Emilia Ziętal dosiadająca francuskiego wałacha FOXTROT DES ISLES, a trzecia była Nina Ambroziak razem z holsztyńskim wałachem Q7

 

Dominik Slodczyk - SEQUIN Z
 

Zofia Kozlowska - FINLANDIA
 

Poranny konkurs dla 5/6-latków wygrała Adrianna Ostrowska startująca na belgijskim ogierze STORMER VAN HET BEVRIJDTHOF. Drugie miejsce zajął Andrzej Głoskowski razem z wałachem TOREZ VD NOSAHOEVE Z, a podium zamknęła Aleksandra Ryt w starcie na westfalskim ogierze WHISKY TANGO.   

Adrianna Ostrowska - STORMER VAN HET BEVRIJDTHOF
 

Wyniki: TUTAJ

Relacja: TUTAJ

 

ZO-B2* I Etap PLJ, Jakubowice 

 

W dzisiejszej Złotej Rundzie wystartowało 31 par, a parkur drugiej fazy najskuteczniej pokonała Zuzanna Januszewska. Zawodniczka triumfowała w starcie na oldenburskiej klaczy IRONIA. Dwa kolejne miejsca na podium zajął gość z Czech Jiri Hruska. Na drugim miejscu uplasował się razem z belgijskim wałachem PHENIX VAN DE NOORDHEUVEL, a trzecie miejsce zajął na hanowerskiej klaczy CALUA.

 

Wyjątkowo licznym konkursem była Brązowa Runda 120 cm, w której wystartowały aż 124 pary. Najszybsza w tej grupie okazała się Ludmiła Siergiej-Krysztofiak startująca na wielkopolskim wałachu BAREL. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Olszewska dosiadająca klaczy TAJNA, a na trzecim miejscu uplasowała się Agnieszka Luksa razem z klaczą rasy SP NAOMI

 

W ramach ZO rozegrano jeszcze Rundę Młodzieżową 115 cm. Dzisiaj najlepsza okazała się Lena Hoffmann startująca na ogierze rasy SP TIK TAK. Na drugim miejscu uplasowała się Hanna Pazera razem z klaczą A GOLDEN TRUUS HZ, a trzecie miejsce zajęła Maja Kliś, dzisiaj w starcie na klaczy rasy KWPN LIROCCA BLUE OSPA.  

 

Konkurs dla 5-latków wygrał Łukasz Koza, którego przejazd z oldenburskim ogierem DIAMOND GLOW RED WINE oceniono na 8,63 pkt. Drugie miejsce zajął Tomasz Kumorek startujący na wałachu rasy KWPN OLENA z wynikiem 8,23 pkt, a na trzecim miejscu uplasował się Kacper Niewiadomski razem z klaczą ESCAPADA Z (7,83 pkt). 

 

Wyniki: TUTAJ

Relacja: TUTAJ