W sobotę formę w Knokke utrzymał Jacek Polikowski, a także Sławomir Polikowski. W Holandii drugi w CSIYH był Piotr Ciołczyk, a równe starty kontynuuje juniorka Maria Brańka-Borja. W kraju triumfowali Mateusz Tyszko i Sławomir Szlachta.

CSI3/2* Knokke Hippique (BEL)

W sobotę Jacek Polikowski wystartował tylko w konkursie 135 cm, ale na dwóch koniach. W obu startach zawodnik nie popełnił błędu. Razem z ogierem rasy SF CELTIC DE BETHUNE wywalczył 9 miejsce. Na klaczy rasy SP CHMARA był 24. Dwa dobre starty w jednym konkursie odnotował też Sławomir Polikowski. Na parkurze 120 cm nie miał błędów na ogierze rasy SP URUGWAJ. Zajęli 6 miejsce. W tym samym konkursie na wałachu rasy KWPN ELIO 4 miał jeden błąd.

Natalia Czernik na oldenburskim ogierze MANCHESTER RED WINE miała jeden błąd w finałowym konkursie dla 6-latków. W Małym Grand Prix 130 cm dosiadała oldenburskiej klaczy ERMITAGE RED WINE. Konkurs ukończyły z dwoma błędami. Razem z oldenburską klaczą DARK CHOCOLATE MAXX zmierzyły się z konkursem 120 cm i z tego parkuru zjechały z wynikiem 15 pkt karnych.

Wyniki TUTAJ

Relacja TUTAJ

CSI2* Green Valley Estate, Deurne (NED)

Konkurs dla 5-latków na bardzo dobrym, drugim miejscu, ukończył Piotr Ciołczyk. Zawodnik startował na klaczy ROYAL LADY-H. W tym samym konkursie na oldenburskim wałachu DON CAMILLO-H zawodnik miał jeden błąd, a na oldenburskim ogierze ARMICORNIT H ukończył ten parkur z wynikiem 8 pkt karnych. Bezbłędny w rywalizacji 5-latków był dzisiaj też Krzysztof Okła, który dosiadał wałacha rasy KWPN LA TALENT (22 miejsce).

Kolejny dobry start na wałachu rasy SF SANTIAGO DE BLONDEL odnotowała dzisiaj juniorka Maria Brańka-Borja. Para była bezbłędna w przebiegu podstawowym konkursu 120 cm, a w rozgrywce wywalczyli 10 miejsce. Na wałachu DIAMOND 2000 Z zawodniczka miała jeden błąd w konkursie 135 cm i zajęła 15 miejsce.

ZO-B1* Łąck

W sobotnim konkursie Dużej Rundy 140 cm na podium stanęli ci sami zawodnicy co wczoraj, tylko w nieco innej kolejności. Na miejscu pierwszym uplasował się Mateusz Tyszko startujący na wałachu rasy KWPN JACTION BREAKER RV. Drugie miejsce, tak jak wczoraj, zajął Vitali Charadnik na oldenburskim ogierze CORBLUE PS. Na miejscu trzecim uplasowali się wczorajsi  zwycięzcy, Beniamin Tomaszewski i holsztyńska klacz F-CLARISSA

Drugie zwycięstwo w konkursie Średniej Rundy 130 cm odniósł dzisiaj Łukasz Jończyk. Zawodnik dosiadał tego samego konia co wczoraj, wałacha rasy KWPN GINO N.D. Miejsce drugie zajęła para plasująca się wczoraj na trzeciej pozycji, Vitali Charadnik i holsztyński ogier QUICKLY VAN DE HAGENHORST. Trzecia dzisiaj była Zuzanna Kopecka razem z ogierem rasy SP CASSILIANO

W konkursie zwykłym Małej Rundy 120 cm miejsce pierwsze wywalczył Krzysztof Prasek na belgijskiej klaczy PIPPA VD HEFFINCK. Na miejscu drugim uplasował się Grzegorz Kubiak w starcie na wielkopolskim ogierze DE LORCHE BH, a trzecie miejsce zajęła Kinga Daszczyk na wałachu rasy KWPN KAOLIN LA TULIPE

ZO-B1* Leśna Wola

Różnice czasowe między pierwszą trójką w sobotniej Dużej Rundzie 140 cm były wyjątkowo niewielkie. W sumie było to jedynie 0,1 s. Najszybszy okazał się Sławomir Szlachta startujący na oldenburskiej klaczy JUST RIDING CALIFORNIA BS. Miejsce drugie wywalczył Kostiantyn Boiarko dosiadający oldenburskiego ogiera AISHA, a trzeci z najlepszych czasów uzyskał Artur Kufel, który startował na wałachu rasy KWPN ELANO.

Ten ostatni zawodnik okazał się też najlepszy w konkursie Średniej Rundy 130 cm. Tu Artur Kufel dosiadał klaczy rasy SP KORINA. Na miejscu drugim uplasowała się 14-letnia Sara Śmiechowska startująca na wałachu rasy KWPN JOLLY JUMPER. Trzecie miejsce zajęła juniorka Olga Pawłowska razem z wałachem rasy KWPN JOY BLOOBIDAY

W konkursie Małej Rundy 120 cm zwyciężył Sławomir Szlachta. Zawodnik tym razem dosiadał wałacha LARUM. Na miejscu drugim uplasował się 15-letni Hubert Duszkiewicz na oldenburskim wałachu VERNON, a trzecia była Ewa Walas w starcie na wałachu rasy SP MICENTO