Zwycięstwem Mateusza Tyszko zakończył się ostatni konkurs zawodów CSI w belgijskim Lier.


 

CSI2* Lier (BEL)

Późnym popołudniem rozegrano Grand Prix CSI1* czyli konkurs o wysokości 130 cm. Do rozgrywki zakwalifikowało się łącznie 11 i w tym gronie znalazły się dwie z Polski. Dość wcześnie prowadzenie objął Mateusz Tyszko, który na klaczy Lacrima pojechał bezbłędnie w doskonałym czasie 30,11 s. I tego wyniku nikt nie zdołał już pobić co oznaczało sukces polskiego zawodnika. Miejsce 9 zajęła Joanna Rosicka-Tyszko na klaczy Via Calida. Ta para miała w rozgrywce 4 pkt.

 


 

W konkursie Grand Prix CSI2* nie wiodło się naszym reprezentantom. Michał Tyszko ukończył swój przejazd na ogierze Colinero z wynikiem 8 pkt., a z dokończenia przejazdu zrezygnował Antoni Strzałkowski dosiadający ogiera Clapton. Warto dodać, że bez błędów na przeszkodach swój przejazd ukończył Christian Slawinski/GER startujący na 9-letnim Enrico Red Wine (E Star – Quidam’s Rubin), wałachu wyhodowanym przez Małgorzatę i Tomasza Siergiej.

Jeden błąd w drugiej fazie dwufazowego konkursu o wysokości 135 cm miała Małgorzata Kałuża na wałachu Colani. Wysokie 6 miejsce w dwufazowym konkursie na poziomie 120 cm zajęła Magdalena Piksa dosiadająca klaczy Lady Lavsca Fortuna. Błędów na parkurze nie miały także Maja Zuradzka na ogierze Cartograns Kiss (15 m) i Magdalena Kałuża na wałachu Chaman (22 m).


 

Wyniki: TUTAJ