Podczas CAVALIADY Summer, która odbędzie się w dniach 22-25 czerwca na plaży w Świnoujściu oprócz skoków przez przeszkody będzie można podziwiać zawodników powożenia zaprzęgami parokonnymi. Rywalizacja w tej konkurencji zaplanowana jest na piątek, sobotę oraz niedzielę. Nowością będzie niezwykle widowiskowy konkurs równoległy.

 

 

CAVALIADA Summer, czyli drugie na świecie zawody jeździeckie organizowane na plaży odbędą się za nieco ponad dwa miesiące. W programie zaplanowane są zawody międzynarodowe w skokach przez przeszkody, pokazy, a także zawody CAVALIADA Future dla dzieci na kucach z dobrze znaną publiczności sztafetą. Dodatkowo na plaży w Świnoujściu będzie można podziwiać 8 zaprzęgów parokonnych, które wystartują w trzech konkursach. Najbardziej widowiskowy z nich, konkurs równoległy, odbędzie się w sobotę. Zawodnicy, aby wystartować na CAVALIADZIE Summer muszą zdobyć kwalifikacje, która odbędzie się 21 maja podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko.

 

Zdecydowanie szybkie i doskonałe technicznie przejazdy konkursów podstawowy (piątek i niedziela), jak i sobotniego konkursu równoległego rozgrzeją nadmorską publiczność do czerwoności, podobnie jak to miało miejsce podczas rozegranej w 2016 roku CAVALIADY w Kołobrzegu. To jedyna okazja by zobaczyć zaprzęgi parokonne na plaży – mówi Bartłomiej Kwiatek, reprezentant Polski w powożeniu.

W CAVALIADA SUMMER DRIVING wystartuje 8 zawodników (zaprzęgów parokonnych)

Prawo startu mają:

1. 4 najlepszych zawodników z konkursu kwalifikacyjnego – Festiwal Jeździecki Baborówko 21.05.2023 r.

2. Mistrz Polski w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi 2022

3. 3 zawodników z dziką kartą organizatora

 

Wszyscy zawodnicy, którzy chcą wystartować w CAVALIADA SUMMER DRIVING, muszą dokonać zgłoszenia w terminie wskazanym w propozycjach zawodów. W przypadku nie potwierdzenia udziału w CAVALIADA SUMMER DRIVING przez zawodników, którzy uzyskali prawo startu zgodnie z pkt. 1. i 2., dopuszczeni będą zawodnicy z kolejnych miejsc klasyfikacji Mistrzostw Polski w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi 2022, ale tylko ci, którzy dokonali zgłoszenia. W przypadku nie wykorzystania miejsc Organizator ma prawo przyznania kolejnych dzikich kart.

 

Program CAVALIADA Summer – TUTAJ

Bilety można kupić - TUTAJ