Reprezentantka Kanady Katharine Morel zmarła w wyniku obrażeń odniesionych podczas zawodów WKKW rozgrywanych na Florydzie.

 

 

W sobotę podczas zawodów Rocking Horse Winter III Horse Trials rozgrywanych w Altoona/USA doszło do tragicznego w skutkach wypadku. 33-letnia Katharine Morel oraz jej 8-letnia klacz Kerry On miały na ósmej przeszkodzie na krosie tzw. „upadek rotacyjny”. Amazonka została od razu przewieziona do pobliskiego szpitala, ale lekarze niestety nie zdołali uratować jej życia. Poważnych obrażeń doznała także klacz Kery On, która padła kilka minut po upadku.

 

 

Katharine Morel i pełnej krwi Kerry On były zgraną parą, która pracowała ze sobą od 5 lat. Amazonka kupiła klacz po krótkiej karierze na torach wyścigowych i sama zajęła się jej wyszkoleniem. W zeszłym roku obie zadebiutowały w zawodach międzynarodowych - wszystkie próby terenowe pokonały bez błędów na przeszkodach. Również ten sezon startowy rozpoczęły bardzo dobrze zajmując na początku lutego 4 miejsce podczas zawodów w Altoona.