Rywalizację w TRAF Eventing Tour i Halowy Puchar Polski w WKKW wygrał Jakub Wiraszka na Corrnero. Drugie miejsce i srebrny medal wywalczyła Daria Kobiernik, a na trzecim miejscu podium stanęła Joanna Pawlak. 

 

 

Finałowy konkurs TRAF Eventing Tour należał do Darii Kobiernik i Ideal Girl. Amazonka mimo, że nie startowała w czwartkowym konkursie, dziś pokazała, że krakowska arena CAVALIADY należy do nich. Również w zeszłym roku ta para wygrała finałowy konkurs i wtedy też zapewniło im to drugie miejsce na podium. Jak widać, historia lubi się powtarzać.

 

 

Złoty medal Halowego Pucharu Polski i pierwsze miejsce na podium rozgrywek TRAF Eventing Tour obronił Jakub Wiraszka, który od początku rozgrywek w Warszawie, był zdecydowanym faworytem.

Była bardzo zacięta rywalizacja i bardzo mocna stawka. Nie było to łatwe, ale udało mi się pokazać, jak dobrym koniem jest Corrnero i wydaje mi się, że też naszą więź i współpracę. Patrząc na cały sezon CAVALIADY uważam, że łatwiej było mi się wdrapać na pozycję lidera, bo wtedy nie było jeszcze żadnej presji, niż tę pozycję utrzymać, w momencie kiedy presja była już bardzo duża. Cieszę się, że dzisiaj udało mi się podejść do startu ze spokojną głową i pokazać się z dobrej strony. Złoty medal i wygrana w całym cyklu to coś czego kompletnie się nie spodziewałem, ogromne podziękowania należą się Corrnero, dziękuję mu, że wybacza moje błędy i za każdym razem pokazuje, jak dobrym jest koniem. Naprawdę cieszę się, że go mam. Do zobaczenia w kolejnym sezonie CAVALIADY – powiedział Jakub Wiraszka.

Brązowy medal wywalczyła Joanna Pawlak.

 

Wyniki TUTAJ

Transmisja online z zawodów TUTAJ

 

Organizatorem CAVALIADA Kraków jest Grupa MTP. Sponsorem głównym PKO Bank Polski, strategicznym sponsorem jest ORLEN i LOTTO, Miastem Gospodarzem Kraków, a partnerami Województwo Małopolskie i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.