Jako pierwsza wystartowała dzisiaj Klaudia Siarkiewicz, która dosiadając konia Pearl odnotowała bezbłędny przejazd zdobywając równocześnie 15. miejsce. Na drugim wierzchowcu, Caronimo, została sklasyfikowana na 37. pozycji z wynikiem 9 pkt karnych. Zaraz po konkursie CSIU, nadszedł czas na pierwszą rozgrywkę na poziomie małej rundy. Tym razem świetną formę pokazał Baltazar du Ruet dosiadany przez Jarosława Skrzyczyńskiego. Para zdobyła 3. miejsce w tej konkurencji, z czasem 59,27 sek. Polak został wyprzedzony o jedyne 23 setne sekundy przez Emanuele Gaudiano z Włoch. Zwycięzcą został natomiast Douglas Lindelöw ze Szwecji. Na pozycji 9. w tym konkurise znalazł się Radosław Zalewski i Enriques of the Lowlands, a na 27 miesjcu Paulina Koza i Banjo Boy.
Na późniejsze godziny popołudniowe i wieczorne organizator zaplanował rozgrywki rangi narodowej oraz konkurencje dla zawodników dyscypliny ujeżdżenia, którzy podczas tegorocznej edycji FEST DER PFERDE GRAZ będą rywalizować na poziomie CDI4*.