Po tygodniach niepewności Strzegom otwiera długo wyczekiwany sezon międzynarodowych zawodów jeździeckich w WKKW. Jako pierwsze startują zawody Strzegom Summer Tour, które w tym roku zagoszczą w Morawie dwukrotnie – w pierwszym i trzecim tygodniu lipca.


Już w najbliższy weekend zwodnicy reprezentujący 13 krajów zmierzą się w czterech konkursach międzynarodowych o różnym stopniu trudności: CCI1*, CCI2*, CCI3*, CCI4*. Na stracie zobaczymy blisko 140 koni.


Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego, czyli jeździecki triatlon to jedna z najtrudniejszych dyscyplin konnych, podczas której para koń-jeździec musi zaliczyć trzy próby: ujeżdżenie, cross i skoki przez przeszkody.


Zawody startują w piątek. W tym dniu zawodnicy zaprezentują się na czworoboku podczas próby ujeżdżenia. W sobotę rozegrane zostaną kolejne próby ujeżdżenia oraz konkursy skoków przez przeszkody. Ostateczna rozgrywka i wyłonienie zwycięzców nastąpią w niedzielę podczas emocjonującej próby terenowej.


Zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych impreza odbędzie się bez udziału publiczności i mediów. Kibice będą jednak mogli dopingować swoich faworytów podczas relacji „live”, która transmitowana będzie na stronie internetowej zawodów: www.eventing.strzegomhorsetrials.pl , na stronie Świata Koni oraz na ClipMyHorse.TV


Transmisje video:

Sobota, 04.07.2020

  • 12.00-18.00 - Skoki


Niedziela, 05.07.2020

  • 09.00-15.00 - Cross

 


Zgłoszenia CCI: TUTAJ


Program: TUTAJ