W austriackiej miejscowości Lamprechtshausen w oficjalnych zawodach międzynarodowych wystartowały polskie ekipy w kategorii dzieci, juniorów i młodych jeźdźców.

Nasze drużyny wystartowały w następujących składach:

    Dzieci:

  • Olimpia Bembenik – Cappucino (wynik 8 i 4 pkt)
  • Agata Gurzyńska – Prezydent II W (wynik 0 i 8 pkt)
  • Monika Grundkowska – Zeta (wynik 0 i 4 pkt)
  • Szymon Stasiak – Hubertus (wynik 0 i 12 pkt)


    Juniorzy:

  • Weronika Wilska – M Carano (wynik 8 i 12 pkt)
  • Adrianna Ostrowska – Imequyl (wynik 12 i 8 pkt)
  • Marta Okulska – Santiago (wynik 0 i 0 pkt)
  • Zuzanna Gowin – Emperio van 't Roosakker (wynik 4 i 4 pkt)


    Młodzi Jeźdźcy:

  • Natalia Koziarowska – Santiago (wynik 8 i 8 pkt)
  • Monika Jackiewicz – Nemo (wynik 12 i 4 pkt)
  • Wojciech Dahlke – Casius PG (wynik 0 i 0 pkt)
  • Antoni Strzałkowski – Warrior (wynik el. el)



     W sobotnim, dwu nawrotowym konkursie PN w kategorii młodzieżowców wystartowało 9 drużyn. Po pierwszym nawrocie ekipa polska z dorobkiem 20 pkt zajmowała 5 miejsce, ustępując druzynie z Norwegii o 3 pkt. Tuż za nimi ze startą tylko jednego punktu znajdowała się drużyna z Węgier. Prowadzili z wynikiem 15 pkt zawodnicy szwajcarscy. Ekipa polska wzbogaciła w drugim nawrocie swoje konto o 12 pkt. Taki sam wynik uzyskali Norwegowie i Węgrzy. Zawodnicy z drużyny szwajcarskiej nie ukończyli po 2 eliminacjach drugiego nawrotu. Końcowa klasyfikacja przedstawiała się więc następująco:

  1. NOR – 29 pkt
  2. POL – 32 pkt
  3. HUN – 33 pkt


     Niedziela przyniosła dwa konkursy PN w kategorii dzieci oraz juniorów. W najmłodszej kategorii wiekowej do rywalizacji przystąpiło 5 ekip. Po pierwszym nawrocie liderem z zerowym dorobkiem była nasza drużyna. Austria, Niemcy i Węgrzy z dorobkiem 4 pkt wyprzedziły ekipę z Belgii.  Niestety naszym dzieciom nie udało się uniknąć błędów w drugim nawrocie i ukończyły one tą część konkursu PN z wynikiem 16 pkt. Końcowa klasyfikacja wygląda następująco:

        1.    AUT – 8 pkt

       2- 4 POL – 16 pkt
              GER – 16 pkt
              HUN – 16 pkt
       5.   BEL – 20 pkt

     W ostatnim konkursie PN do walki przystąpiło 8 ekip w kategorii juniorów. Po pierwszym nawrocie prowadziły z dorobkiem 12 pkt 4 drużyny, wśród których znalazła się polska ekipa. W drugim nawrocie zabrakło ekip z Węgier, Czech oraz Rosji. Reprezentanci Polski powtórzyli wynik z pierwszego nawrotu i z wynikiem 24 zajęli miejsce 4-5. Końcowa kolejność w kategorii juniorów:

       1.        SUI – 16 pkt
       2.        AUT – 20 pkt
       3.        GER – 21 pkt
       4 – 5  POL – 24 pkt
                  BEL – 24 pkt
       6        NOR – 28 pkt

     W dniu dzisiejszym zostaną rozegrane z udziałem polskich zawodników konkursy GP w kategorii pony, dzieci, juniorów i młodych jeźdźców.  Trzymając mocno kciuki za naszych reprezentantów czekamy na kolejne dobre wieści z  Lamprechtshausen (AUT).