Przemysław Konopacki ma pierwsze starty w Amsterdamie za sobą. Zwycięstwa w Peelbergen odnoszą konie wyhodowane w Polsce.

 


CSI5*-W Amsterdam/NED

Pierwszy konkurse w jakim wystartował dzisiaj Przemysław Konopacki miał wysokość 140 cm. Jeden błąd pozwolił na zajęcie 33 miejsca w klasyfikacji. W rozegranym kilka godzin później konkursie o wysokości 145 cm reprezentant Polski dosiadał wałacha Pure Passion From Second Life Z. Przejazd w pierwszej fazie wyglądał bardzo dobrze, ale nieporozumienie przed podwójnym szeregiem poskutkowało dwoma błędami.

O godzinie 21:15 rozpocznie się konkurs 150 cm, w którym z numerem 38 wystartuje Przemysław Konopacki na klaczy Home-Run.

 

Wyniki: TUTAJ

 

 

CSI2* Peelbergen/NED

Jedyną polską zawodniczką startującą podczas tych zawodów jest Adrianna Ostrowska. Wczoraj dobrze pokazała swoje konie w konkursie dla 7-latków (130 cm), w którym na klaczy Lertana VDL zajęła wysokie 4 miejsce (0 pkt.) a na ogierze Landmeister VDL miała jeden błąd w drugiej fazie. W dzisiejszym konkursie ponownie pokonała parkur bezbłędnie na klaczy Lertana VDL (14 m.), a z wynikiem 4 pkt. ukończyła swój przejazd na Landmeister VDL (24 m.).

W rywalizacji na poziomie 140 cm amazonka startuje na klaczy Karola BS. Wczoraj miała po 8 pkt. w obu fazach a dzisiaj parkur konkursu zwykłego ukończyła z dwoma błędami.

W Peelbergen startuje też kilka koni wyhodowanych w Polsce. Wczorajszy konkurs 140 cm wygrał Alexis Goulet/FRA dosiadający klaczy CALLA (Quateron – Cykada po Vittorio), której hodowcą jest Tomasz Wilczanowski. Dwa bezbłędne przejazdy w konkursach o wysokości 135 cm zanotował 8-letni ogier FABREGAS S (Nevados S – Regiel, hod. Stanisław Szurik), który pod Bryanem Balsiger/SUI dzisiaj uplasował się na 7 miejscu, a wczoraj był 15-ty. Natomiast we wczorajszym konkursie 110 cm zwyciężył Marcel Wolf/GER na ogierze F KARLINDO (Rulon – Planitz) wyhodowanym przez Adama Kaniewskiego. Dzisiaj wieczorem para ta wystartuje w konkursie 130 cm.

 

Wyniki: TUTAJ