W Sentower Park ponownie nie miał sobie równych Jarosław Skrzyczyński i to w dwóch konkursach. Bezbłędnie w konkursie LR ponownie jeździł też Jacek Polikowski, a polskie zespoły, tak jak wczoraj, PN w Linz ukończyły na 5 miejscu.

CSIO Youth Nations Cup, Linz (AUT)

W piątek pozostałe dwa polskie zespoły zmierzyły się z konkursami Pucharu Narodów. Jako pierwsi wystartowali Juniorzy. Drużynę reprezentowali Patryk Skrzyczyński na ogierze JERICOJulia Ganowska na wałachu NUMBER ONE 28, Nell Sówka na holsztyńskim wałachu DIGISPORT CARLO oraz Daria Pietrzak na klaczy UNICA-K. Po pierwszym nawrocie zespół miał na koncie 8 pkt karnych, a w drugim dodatkowe 12 pkt co dało łącznie 20 pkt karnych i 5 miejsce w konkursie. Jeden bezbłędny przejazd odnotował Patryk Skrzyczyński, a Julia Ganowska i Daria Pietrzak miały dwukrotnie po jednym błędzie.

Na piątym miejscu uplasował się też zespół Młodych Jeźdźców, ale tu dorobek punktowy był niestety dużo większy. W drużynie startowali Aleksandra Kierznowska na wałachu IRONMAN, Natalia Sydow na wałachu NICO GOLD, Lena Maruszak na wałachu JETOULON VAN DE RIETVENNE oraz Mikołaj Barański na wałachu CORNNAN. Łączny wynik drużyny po dwóch nawrotach to 40 pkt karnych. Jako jedyna czyste konto w I nawrocie zachowała Lena Maruszak

Na koniec dnia rozegrano jeszcze konkurs CSIOCh 120 cm i zakończył się on dużym sukcesem dla Polski. Konkurs wygrała Lila Kulesza startująca na holsztyńskim wałachu UNBELIEVABLE, a na drugim miejscu uplasowała się Paulina Słoniec razem z niemiecką klaczą CHOCO LADY. Czwarta w tym konkursie była jeszcze Alicja Kosmol na klaczy FEREUSA. Adam Goszczyński na klaczy LORINA był siódmy, a Hanna Pis na wałachu REBELIANT zajęła miejsce 15-te.

Relacja TUTAJ

CSI3* Opglabbeek (BEL)

Po kolejne zwycięstwo w konkursie 140 cm sięgnął dzisiaj Jarosław Skrzyczyński. Zawodnik dosiadał tego samego konia co wczoraj, westfalskiego wałacha Balou H. Błędów w tym konkursie nie miał też Michał Ziębicki startujący na belgijskim ogierze O'Lord DB (31 m.). Zawodnicy niestety z mniejszym powodzeniem jeździli w konkursie 150 cm LR. Michał Ziębicki na oldenburskim wałachu Balou's Batman miał błąd i przekroczenie normy czasu (7 pkt karnych), a Jarosław Skrzyczyński na wałachu rasy KWPN Komboy dwie zrzutki.

Michał Ziębicki odnotował jeszcze bezbłędny przejazd w konkursie 135 cm, gdzie dosiadał klaczy rasy KWPN First Lady i zajął 12 miejsce. Zrzutek na tym parkurze nie miała też Maria Brańka-Borja, która na wałachu Diamond 2000 Z uplasowała się na 14 miejscu. Na koniec dnia w konkursie 110 cm wystartował jeszcze Mikołaj Ziębicki. Zawodnik z jednym błędem, na ogierze Magnificent Z, wywalczył 12 miejsce.

Świetną formę podtrzymały też młode konie. Dzisiejszy konkurs dla 5/6-latków wygrał Jarosław Skrzyczyński na hanowerskim ogierze Constable, a w konkursie dla 7/8-latków zawodnik uplasował się na 4 pozycji w starcie na klaczy rasy SP Solaris Blue. Ponownie bezbłędna w tym konkursie była też Anna Szary-Ziębicka z holsztyńskim ogierem Bimber Boy

CSI3*/CDI3* Pferdefestival Redefin (GER)

W ramach Dużej Rundy na początek zawodów rozegrano konkurs 140 cm. Bardzo dobrze zaprezentował się w nim Mściwoj Kiecoń, który na oldenburskim wałachu Cicero uplasował się na 3 miejscu. Bezbłędna w tym konkursie była też Cassandra Orschel startująca na holsztyńskiej klaczy Dacara E, ale z nieco wolniejszym czasem zajęła 19 miejsce. Krzysztof Ludwiczak na oldenburskim ogierze Karnac Red Wine miał dwa błędy.

W konkursie Średniej Rundy 135 cm oglądaliśmy dwa czyste polskie przejazdy. Błędów nie popełniła Cassandra Orschel w starcie na westfalskim wałachu Eldorado 164 oraz Mściwoj Kiecoń na westfalskiej klaczy Idealisca. Pary zajęły odpowiednio 23 i 26 miejsce w konkursie. Jeden błąd na tym parkurze miał Krzysztof Ludwiczak dosiadający oldenburskiej klaczy Miss Kanilvia Ps. Ten zawodnik 4 pkt karne miał też w konkursie 125 cm, w którym wystartował na oldenburskim wałachu Croslove

Na czworoboku w konkursie Grand Prix CDI3* oglądaliśmy dzisiaj dwa polskie przejazdy. Konkurs na 5 miejscu ukończyła Olga Safronova startująca na oldenburskim wałachu Sandro D Amour uzyskując wynik 66,783%. Magdalena Jura na wielkopolskim wałachu Ron została oceniona na 64,696%, co dało 13 miejsce w konkursie.

CSI3* St Tropez - Grimaud (FRA)

Jacek Polikowski wystartował dzisiaj w dwóch konkursach zaliczanych do Longines Ranking i z obu tych przejazdów zawodnik może być zadowolony. Na meklemburskim ogierze Lector zmierzył się z konkursem 150 cm. Para miała tylko jeden błąd i lekko przekroczoną normę czasu, co dało w sumie 7 pkt karnych i 14 miejsce w konkursie. Jacek Polikowski 14 miejsce zajął również w konkursie 145 cm LR w którym wystartował na holsztyńskim wałachu Celtic. Ten parkur zawodnik pokonał bezbłędnie. Na koniec dnia Jacek Polikowski wystartował jeszcze w konkursie dla młodych koni, na 6-letnim ogierze Defender Z, gdzie miał dwie zrzutki.

CSI4* Montefalco (ITA)

W piątek Andrzej Opłatek wystartował tylko w konkursie 140 cm na klaczy Zero K. Obie fazy konkursu pokonali bezbłędnie i uplasowali się na 17 miejscu.