Drugi tydzień turnieju w Gorla Minroe rozpoczął się od zwycięstwa Polaka w konkursie 135 cm. Oprócz tego nasi reprezentanci plasowali się na podium praktycznie każdego z konkursów. W grupie 7-latków na MŚMK w powożeniu singlami prowadzi Weronika Kwiatek.

CSI3* Gorla Minore (ITA)

Ciężko o lepsze rozpoczęcie turnieju niż wygrana w konkursie otwarcia. Tak zaczął się drugi tydzień startów polskich reprezentantów we Włoszech, ale nie był to jedyny cieszący nas wynik w czwartkowych startach. Konkurs otwarcia 135 cm wygrał Jarosław Skrzyczyński startujący na niemieckim ogierze OLIMPIC STAR. W tym samym konkursie zawodnik był też 6 w starcie na klaczy rasy Zamgersheide CHICA B Z. Bezbłędnie ten parkur pokonał także Wojciech Wojcianiec na oldenburskim ogierze ARMANI CODE 8. W drugim konkursie na tym samym poziomie, 135 cm, wysokie drugie miejsce zajął Kamil Grzelczyk startujący na wałachu rasy SP WIBARO. Zawodnik odnotował też bezbłędny przejazd na swoim drugim koniu, niemieckim wałachu CASSIDERO (8 miejsce). Jarosław Skrzyczyński w tym konkursie był 5 w starcie na hanowerskim wałachu QUICK STEP, a na ogierze JERICO po czystym przejeździe zajął 13 miejsce. Jeden błąd w tym konkursie miał Andrzej Opłatek na dwóch swoich koniach – oldenburskim wałachu NORDSTURM 15 i holsztyńskim wałachu LE CORDIAL. Jarosław Skrzyczyński zajął również drugie miejsce w konkursie 125 cm gdzie startował na wałachu rasy SP SANTOS HIPPICA.

W pierwszym z konkursów 145 cm najlepiej zaprezentował się Kamil Grzelczyk, który na westfalskim wałachu MISTER DR HEIGL nie miał błędów i zajął 10 miejsce. Jeden błąd na tym parkurze odnotował Wojciech Wojcianiec na ogierze rasy KWPN NACCORD MELLONI oraz Andrzej Opłatek na oldenburskim wałachu STALANDO 2.

W konkursach dla młodych koni rywalizuje Wojciech Wojcianiec. Dzisiaj w konkursie dla 6-latków zawodnik zajął drugie i trzecie miejsce. Startował odpowiednio na klaczy ZILENA i westfalskim wałachu KARDINARD MELLONI. W konkursie dla 7-latków miał jeden błąd w przejeździe na hanowerskim wałachu CUTE FACE.

Wyniki TUTAJ

MŚMK w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi, Szilvásvárad (HUN)

Od środy na Węgrzech rozgrywane są Mistrzostwa Świata Młodych Koni w powożeniu singlami. Rywalizacja rozpoczęła się od konkursu kwalifikacyjnego próby ujeżdżenia dla koni 7-letnich. Ten konkurs wygrała reprezentantka Polski Weronika Kwiatek powożąca wałachem RONCEWAL (Awans – Rewia). Wynik jaki uzyskali to 8,11 pkt. W tej kategorii startuje też Bartłomiej Kwiatek razem z ogierem ROMANS (Rejent – Regencja) (11 miejsce, 6,17 pkt) oraz Kasper Górski powożący klaczą ZORBA-G (Nefryt – Zianita) (15 miejsce, 4,83 pkt).

W grupie 6-latków najlepiej z polskich reprezentantów ponownie zaprezentowała się Weronika Kwiatek. Na ten moment na ogierze TOKAJ-S (Ramzey – Toskania) zajmuje drugie miejsce z wynikiem 6,94 pkt. Zaraz za nią plasuje się Bartłomiej Kwiatek powożący ogierem ARAMIS (Nomen – Aria), których oceniono na 6,53 pkt. Bartosz Złoty razem z klaczą PESTI-G (Nefryt – Podana) ukończył ten konkurs na 7 miejscu z wynikiem 5,83 pkt.

Wśród 5-latków najwyżej na ten sklasyfikowany jest Bartłomiej Kwiatek razem z ogierem ROMANTYK (Eckermann – Regencja). Zajmują 7 miejsce z wynikiem 6,25 pkt. Kacper Górski powożący ogierem ZIGOLO G (Evento – Zianita) plasuje się na 12 miejscu z wynikiem 4,63 pkt.

CSI3* Mediterranean Equestrian Tour Autumn II, Oliva Nova (ESP)

Mikołaj Barański bezbłędnie jeździł w konkursie 130 cm na belgijskim ogierze OSCAR-A zajmując 18 miejsce. W tym samym konkursie w starcie na belgijskim wałachu KAZAN VAN DE PITSEMBURG miał jeden błąd w drugiej fazie. Konkurs 125 cm na wałachu rasy KWPN FREIHERR ukończył z 3 pkt karnymi za przekroczenie normy czasu, a w konkursie dla 7-latków miał jeden błąd w drugiej fazie na wałachu rasy KWPN JUGGLE BARAKA (13 miejsce). Laura Barańska wystartowała dzisiaj w dwóch konkursach. Na hanowerskim wałachu CHUCK NORRIS miała jeden błąd w konkursie 130 cm. Konkurs 125 cm, gdzie dosiadała wałacha DEXTER, ukończyła z wynikiem 9 pkt karnych.

CSI2* Sentower Park, Opglabbeek (BEL)

Cassandra Orschel w starcie na holsztyńskiej klaczy DACARA E miała dzisiaj dwa punkty karne za czas w dwufazowym konkursie 130 cm. Konkurs 140 cm gdzie startowała na ogierze BOOMER ukończyła z jednym błędem. Bez punktów karnych zawodniczka jeździła w konkursie dla 6-latków na holsztyńskim ogierze CRYSTALL 4 zajmując 15 miejsce. Ten sam konkurs na czysto pokonał też Mikołaj Kownacki startujący na holsztyńskim wałachu CASKANO (14 miejsce).