Ostatnim akcentem warszawskiej Cavaliady był konkurs Grand Prix Freestyle. Wystartowało w sumie siedem zawodniczek, a w konkursie głównym zwyciężyła Sandra Sysojeva z Litwy.

Stałym elementem Cavaliady są konkursy ujeżdżenia, a w tym roku zawody powróciły na poziom Grand Prix. Podczas niedzielnego finału w Warszawie zawodnicy prezentowali się w programach dowolnych z muzyką. Do dzisiejszego finału zakwalifikowały się cztery zawodniczki, a trzy przejazdy oglądaliśmy w ramach konkursu pocieszenia. W konkursie głównym najwyżej oceniona została Sandra Sysojeva z Litwy, dobrze znana publiczności na Cavaliadzie. Zawodniczka w poprzednich edycjach plasowała się na czołowych miejscach tych konkursów. Dzisiaj dosiadała wałacha JACK DANIEL'S. Zwycięski przejazd sędziowie ocenili na 72,542%. Po dwóch konkursach w Warszawie zawodniczka jest też liderką rankingu Cavaliada Dressage Tour. Miejsce drugie w dzisiejszym finale zajęła także reprezentantka Litwy Justina Vanagaite, która dosiadała belgijskiego wałacha NABAB. Ich przejazd oceniono na 70,750%. Ta para zajmuje na ten moment trzecie miejsce w rankingu Cavaliady. Finał na miejscu trzecim ukończyła Ilona Janas. Wynik jaki uzyskała w przejeździe na wałachu ZI-ZI TOP to 70,542%. Czwarte miejsce, z wynikiem 69,500%, zajęła Aleksandra Szulc dosiadająca wielkopolskiego wałacha BREAKDANCE. Dzisiejszy występ i piątkowe zwycięstwo pozwoliły jej objąć pozycję wiceliderki rankingu Cavaliady.