Liga Jeździecka - Audi Centrum Wrocław Cup - Strzegom 2010 to wydarzenie jakiego jeszcze w Polsce nie było. Już po raz drugi w Strzegomiu rozegrany zostanie cykl zawodów jeździeckich we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego, składający się z dwóch imprez kwalifikacyjnych i finału, który wyłoni zwycięzcę całej Ligi. Niepowtarzalności imprezy i atrakcyjne nagrody ściągają do Morawy czołówkę polskich zawodników wkkw.

  W 2009 roku na Hipodromie mogliśmy zobaczyć polskich Olimpijczyków, medalistów Mistrzostw Polski, członków Kadry Narodowej, świetnie zapowiadających się juniorów i młodych jeźdźców.

   Liga Jeździecka to także niepowtarzalna szansa dla promocji i popularyzacji sportów jeździeckich na Dolnym Śląsku, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.

   W zawodach z tego cyklu swoje pierwsze doświadczenia zdobywają początkujący adepci jeździectwa, reprezentujący później nasz region na ogólnopolskich zawodach jeździeckich i olimpiadach młodzieży.

   W tym roku zawody rozegrane będą na Hipodromie im. 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich w Morawie koło Strzegomia w terminach: 27 marca 2010, 7-8 sierpnia 2010, 24-26 września 2010.

   Tegoroczna edycja Ligii Jeździeckiej zapowiada się jeszcze bardziej obiecująco. Zawody kwalifikacyjne zostaną rozegrane na poziomie krajowym, wzrośnie natomiast ranga finału kończącego cykl – będą to zawody międzynarodowe, zgłoszone już do kalendarza FEI.

 

Więcej informacji na www.LigaJezdziecka.pl