W Pilisjászfalu rozegrano dzisiaj dwa konkursy Grand Prix i oba wygrały Polki - Katarzyna Milczarek oraz Ilona Janas. W Danii do startu w Pucharze Narodów przygotowuje się polski zespół. 

 

 

CDI3* Pilisjászfalu (HUN) 

W czwartek rozpoczęła się rywalizacja w ramach CDI-W. Na początek zawodnicy zaprezentowali się w programie Grand Prix. W tym konkursie wystartowała Katarzyna Milczarek na ogierze GUAPO. Przejazd pary oceniono bardzo dobrze, bo na 69,869% co dało reprezentantom Polski zwycięstwo w konkursie. 

 

GUAPO i Katarzyna Milczarek

 

W konkursie Grand Prix, ale w ramach CDI3*, wystartowała dzisiaj też Ilona Janas razem z hanowerskim wałachem DARK KNIGHT. Wynik jaki uzyskali to 65,935%, co również pozwoliło im na zajęcie pierwszego miejsca. Ilona Janas jeden z konkursów wygrała już też wczoraj. W konkursie CDIYH wystartowała na 5-letnim, hanowerskim VIENTO 50, a ich przejazd oceniono na 80,000%, w tym 8,2 pkt za kłus i 8,0 pkt za stęp, podporządkowanie i perspektywę. 

 

DARK KNIGHT i Ilona Janas

 

 

Wyniki TUTAJ 

Relacja TUTAJ 

 

CSIO3* Longines EEF Series, Stutteri Ask (DEN)

Konkursy w Martofte rozpoczęły się już w środę. Tego dnia oglądaliśmy dwa polskie przejazdy w konkursie 135 cm i oba były bezbłędne. Tomasz Miśkiewicz na westfalskiej klaczy Vhs Come To Me uplasował się na 15-tym miejscu, a Anna Szary-Ziębicka razem z oldenburskim Luciano była 17-ta. W czwartek naszych oglądaliśmy w pierwszym konkursie zaliczanym do LR. Bezbłędnie parkur 145 cm pokonał Przemysław Konopacki, który na klaczy Expression'quill zajął 13 miejsce. Jeden błąd miał Dawid Skiba na wałachu rasy KWPN Kasper oraz Michał Ziębicki na oldenburskim wałachu Balou's Batman. Z podstawowymi końmi nasi zawodnicy wystartowali dzisiaj w porannym konkursie 140 cm. Bezbłędny na tym parkurze był Tomasz Miśkiewicz razem z oldenburską klaczą Velvet Lazar, ale rozgrzewkowe tempo dało “dopiero” 32 miejsce. Bardzo spokojnie do tego parkuru podeszła też Anna Szary-Ziębicka, która na holsztyńskim ogierze Bimber Boy miała 3 pkt za przekroczenie normy czasu. Przemysław Konopacki zarówno na wałachu No Limit 67 jak i wałachu Pure Pasion From Second Life Z miał po jednym błędzie, a Dawid Skiba i belgijski Odilon van het Bevrijdthof zrezygnowali z ukończenia przejazdu. 

 

Jutro przed zawodnikami najważniejszy start zawodów, czyli konkurs Pucharu Narodów. Rozpocznie się o 16:00, a drugi nawrót planowany jest na 18:30. W konkursie weźmie udział 10 reprezentacji, a Polska wystartuje z numerem 8.  

 

Wyniki TUTAJ 

Relacja TUTAJ 

 

 

CSI2* Budapest (HUN) 

Pierwszy z konkursów Dużej Rundy w Budapeszcie rozegrano na przeszkodach o wysokości 140 cm. Bezbłędna na tym parkurze była Klaudia Siarkiewicz, która na ogierze rasy KWPN Jackpot B uplasowała się na 10 miejscu. Amazonka błędów nie miała też w konkursie 130 cm Średniej Rundy, w którym na klaczy Andigo Al Z zajęła 24 miejsce. Niewiele wolniejszy od zawodniczki, ale też bezbłędny, na tym parkurze był Kacper Mróz, który w starcie na klaczy Sunclair Z uplasował się na 26 miejscu. Zawodnik wystartował w jeszcze jednym konkursie na tym samym poziomie, ale w ramach CSIU25. Tu dosiadał wałacha Fifty-Fifty Van Boven de Wevels i z dwoma błędami zajął 28 miejsce. Pierwszego dnia zawodów Kacper Mróz wystartował jeszcze w konkursie dla 6/7-latków na klaczy Dalila van het Keizershof Z. Po bezbłędnym przejeździe para zajęła 21 miejsce. 

 

Wyniki TUTAJ 

Relacja TUTAJ 

 

Fot. Łukasz Kowalski